українська російська англійська
Укрзалізниця: Дотримання правил дорожнього руху на залізничних переїздах рятує життя
20.06.2014 | 10:42
ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ УКРАЇНИ

За 5 місяців 2014 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами Укрзалізниці сталася 31 дорожньо-транспортна подія, у тому числі 26 – на переїздах і 5 – поза ними. Внаслідок ДТП загинуло 17 осіб та 15 травмовано.

У порівнянні з відповідним періодом 2013 року кількість транспортних подій збільшилася на 5 випадків, кількість загиблих – на 10 осіб, а кількість травмованих – на 8.

Дорожньо-транспортні події на залізничних переїздах та коліях продовжують траплятися. Так, 18 червня на переїзді  біля ст. Овруч Південно-Західної залізниці сталося зіткнення автомобіля ВАЗ-2107, який знехтував заборонну переїзну сигналізацію і об’їхав закритий шлагбаум,  у результаті чого був збитий поїздом.  Переїзд обладнаний шлагбаумом та з черговим. Вини залізниці немає.

Раніше повідомлялося, що за 4 місяці 2014 року на залізничних переїздах і коліях поза переїздами Укрзалізниці сталося 25 випадків ДТП, у тому числі 20 випадків на переїздах і  5 – поза ними. Внаслідок ДТП загинуло 14 осіб і 11 травмовано.

Довідково

Правила дорожнього руху, п.20.2 та 20.3 розділу «Рух через залізничні переїзди» зобов’язують водіїв автотранспорту керуватися вказівками світлової та звукової сигналізації та інших пристроїв та дорожніх знаків. 

Витяг з Правил дорожнього руху:

20.2. Під'їжджаючи до переїзду, а також починаючи рух після зупинки перед ним, водій зобов'язаний керуватися вказівками і сигналами чергового по переїзду, положенням шлагбаума, світловою та звуковою сигналізацією, дорожніми знаками і дорожньою розміткою, а також переконатися в тому, що не наближається поїзд (локомотив, дрезина).

20.3. Для пропуску поїзда, що наближається, і в інших випадках, коли рух через залізничний переїзд заборонено, водій повинен зупинитися перед дорожньою розміткою, стоп-лінією, дорожнім знаком, шлагбаумом чи світлофором так, щоб бачити сигнали, а якщо засоби організації дорожнього руху відсутні — не ближче 10 м до найближчої рейки.

 

версія для друку