українська російська англійська
Навіть песимістичні прогнози вказують на позитивні наслідки відкриття Європейського ринку для вітчизняних експортерів, – П. Шеремета
20.06.2014 | 13:54
Прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі

Навіть за песимістичними прогнозами, українська економіка отримає позитивні результати завдяки відкриттю європейського ринку. Про це заявив Міністр економічного розвитку і торгівлі України Павло Шеремета під час проведення «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді України.

«Різні інститути, в тому числі Мінекономрозвитку досліджували і досліджують надалі ефект від відкриття ринку Євросоюзу. Є песимістичні оцінки і оптимістичні оцінки, і всі вони, звичайно, виходять на плюс. Очевидно, що українська економіка отримає від цього кроку нові можливості, і я скажу просто «вилку», в якій коливаються розрахунки – за песимістичними прогнозами – збільшення складатиме 2% ВВП, за оптимістичними передбачається збільшення майже на третину українського експорту», - зауважив Павло Шеремета.

За його словами, оптимістичні оцінки робилися зокрема на основі позитивного досвіду Польщі та інших центрально-європейських країн, які враховують не тільки відкриття ринку Євросоюзу, а також потужні внутрішні зміни, структурні реформи, які наразі також впроваджує український Уряд. 

Очільник Міністерства також додав, завдяки автономним торговельним преференціям, впровадженим Євросоюзом з 23 квітня, провідні галузі української економіки вже отримали суттєві скасування ввізного мита. 

«Якщо говорити про промислові товари, на 95% мита скасовані, на невеличку групу вони частково зменшені. Якщо говорити про сільськогосподарські товари (я знаю, що з цього приводу є інтерес Верховної Ради як до важливого для України сектору), майже на 84% імпортні мита в Європі скасовуються і, відповідно, на 15% вони суттєво зменшуються, застосовуються тарифні квоти з нульовою ставкою мита в рамках квоти», - зазначив Павло Шеремета. 

 

версія для друку