українська російська англійська
Укртрансінспекція підтримує впровадження автоматизованої системи управління на автомобільному транспорті
20.06.2014 | 14:04
Прес-служба Міністерства інфраструктури

Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті підтримує впровадження автоматизованої системи управління на автомобільному транспорті, передусім на міських та приміських перевезеннях. Це дозволить посилити рівень контролю за виконанням вимог безпеки, швидкісних режимів, визначеної регулярності та встановленого графіку руху. Нововведення дасть змогу розвивати нові технічні можливості та високі стандарти надання транспортних послуг.

Автоматизована система управління передбачає забезпечення моніторингу та керування громадським транспортом, оплати проїзду та виконання контролю всіх необхідних систем транспортного засобу.

У перспективі планується реалізувати такі системи управління:

- система моніторингу руху громадського транспорту, яка забезпечує моніторинг, контроль та управління в реальному часі графіком руху громадського транспорту з використанням супутникової системи визначення координат GPS;

- система мультимедійної інформації – забезпечує оголошення зупинок по точках GPS з супутника, показ відео зупинки та відео реклами, забезпечення послуг для людей з частковою або повною втратою зору або слуху;

- система оплати проїзду, що забезпечує оплату проїзду в громадському транспорті за допомогою електронного квитка електронної соціальної картки;

- система безпеки проїзду, яка забезпечує контроль швидкості руху в громадському транспорті та зв’язок з диспетчером;

- система збору і обробки інформації – забезпечує контроль всіх необхідних параметрів роботи транспортного засобу;

- система відеонагляду.

Так, на транспортний засіб встановлюватиметься бортове обладнання, яке по сигналах супутників системи GPS визначатиме місце знаходження транспортного засобу, відслідковуватиме графік руху, швидкість, напрямок руху та забезпечить оплату проїзду в громадському транспорті. Таке програмне забезпечення дозволить відображати на електронних картах дотримання графіка руху громадського транспорту, показувати маршрут, точки відмітки графіка руху, зупинки, перевізників та належні їм транспорті засоби, ідентифікувати водіїв.

Наразі Укртрансінспекція збирає пропозиції щодо розробки та впровадження автоматизованої системи управління, що дозволить запровадити безготівкову оплату проїзду на міжміських перевезеннях.

Водночас зазначаємо, що в обов’язковому порядку відбудеться громадське обговорення щодо необхідності та ефективності впровадження вищезазначеної системи.

Пропозиції просимо надсилати за адресою: 01135, м. Київ, пр. Перемоги 14, тел. (044) 351-46-46.

 

 

версія для друку