українська російська англійська
З 1 липня у столиці діятимуть нові тарифи на комунальні послуги
20.06.2014 | 16:06
Київська МДА

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг, з 1 липня 2014 року планує підвищення тарифів на компослуги з централізованого опалення та постачання гарячої води, які надаються ПАТ «Київенерго», та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, що надаються ПАТ «АК «Київводоканал». Відповідне рішення зазначена Комісія прийняла на відкритому засідання 18 червня цього року. Підвищення тарифів пов’язане із запровадженням процесу поетапного приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, а також спричинене подорожчанням газу, паливно-мастильних матеріалів та підвищенням курсу іноземних валют.

Так, тарифи на послуги із централізованого постачання гарячої води встановлені на рівні 25,10 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ), за умови підключення сушки для рушників до системи гарячого водопостачання, і 23,48 грн. за 1 куб. метр (з ПДВ) за відсутності рушникосушильників.

Тариф на централізоване опалення для абонентів житлових будинків, які обслуговує ПАТ «Київенерго», сягатиме 375,30 грн. за 1 Гкал (з ПДВ) за наявності будинкових та квартирних приладів обліку теплової енергії. Для споживачів, які не мають лічильників теплової енергії, тариф складатиме 9,22 грн. за 1 кв. метр на місяць (з ПДВ) протягом опалювального періоду. Варто звернути увагу, що зазначений тариф є сезонним і діє лише в опалювальний період.

Також, згідно із постановою Національної комісії «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення ПАТ «АК «Київводоканал», з 1 липня поточного року діятимуть наступні тарифи:

- на централізоване водопостачання – 3,89 за 1 куб. м. (з ПДВ);

- на централізоване водовідведення – 3,58 за 1 куб. м. (з ПДВ).

Нагадаємо, що рішення про передачу деяких повноважень щодо державного регулювання тарифів у сфері комунальних послуг від органів місцевого самоврядування до Нацкомпослуг прийнято керівництвом держави.

Слід зауважити, що у Києві одні з найнижчих тарифів на житлово-комунальні послуги у порівнянні із іншими регіонами країни. Так, наприклад, на теплову енергію (за 1 гігакалорію) найвищі рівні тарифів для населення встановлені у Одеській (365,58 грн.), Херсонській областях (314,36 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Хмельницькій області (206,38 грн.), місті Києві (237,70 грн. або 253,27 грн., у залежності від строку оплати), Сумській області (253,57 грн.).

На послуги з централізованого гарячого водопостачання (за 1 куб. м води) найвищі рівні тарифів для населення встановлені в Одеській (20,186 грн.), Львівській (20,16 грн.), Херсонській областях (18,86 грн.). Вартість 1 куб. м. гарячої води у столиці – 14,86 та 15,89 (залежно від строку оплати).

На послуги з централізованого водопостачання (за 1 кубічний метр води) найвищі рівні тарифів встановлені у Луганській (5,58 грн.), Чернівецькій (4,884 грн.), Запорізькій областях (4,752 грн.), найнижчі рівні тарифів – у Вінницькій області (1,656 грн.), місті Києві (1,8/1,98 грн. в залежності від строку оплати), Житомирській області (2,3 грн.).

Фахівці радять встановлювати індивідуальні засоби обліку та сплачувати за фактично використані послуги. Зокрема на холодну гарячу воду, газ, опалення тощо.

версія для друку