українська російська англійська
Олександр Шлапак: Міністерство фінансів чекає на аргументовані пропозиції від громадськості щодо змін у податковому законодавстві
21.06.2014 | 17:52
Прес-служба Міністерства фінансів

21 червня Міністр Фінансів України Олександр Шлапак виступив із промовою на позачерговому ІХ-му з’їзді Всеукраїнської громадської організації «Асоціація платників податків України» (ВГО АППУ) як Віце-президент Асоціації на громадських засадах. У своїй промові він наголосив на тому, що держава змінилася, і Асоціація також має мінятися.

Олександр Шлапак закликав членів Асоціації бути самокритичними і розуміти свою відповідальність за те, що відбувається в суспільстві.

«Є три завдання, які стоять перед нами і які потрібно вирішити. Перше – це реформування податкового законодавства. Я кажу відверто, що у Міністерстві фінансів очікують обґрунтованих, аргументованих змін до законодавства. У нас працює 9 робочих груп, чітко визначено, коли вони збираються і з яких питань, чи то  адміністративних, чи щодо окремих податків. Завдання Асоціації - взяти активну участь у редагуванні податкового законодавства, пропонуючи нові рішення. Раніше була проблема, коли ініціативи були, але з ними важко було достукатися. Сьогодні, я вам обіцяю: ви зможете їх донести, тільки надавайте свої пропозиції», - зазначив Олександр Шлапак.

Друге питання – це реформа державної фінансової служби. За словами Міністра, необхідно зробити все можливе, щоб корупціонери не залишалися при владі. У громадськості є всі шанси змінити ситуацію. Не потрібно боятися сказати людині, що він злодій. Разом з тим, через Асоціацію платників податків Олександр Шлапак звернувся до усіх платників податків: «Ті, хто розчарувався, ті, хто думає, що часи не змінилися, що все  як було, так і залишилося – глибоко помиляються. Ми повинні говорити кожному платнику податку: не платіть хабарі ні за яких обставин. В наших силах все змінити. Тільки разом!»

Третє завдання, яке стоїть перед громадськістю – зміна філософії.

«Не можна поміняти філософію, коли я читаю звернення громадських організацій до Президента, Верховної Ради і Кабінету Міністрів, що «платники чекають реальних змін». Це неправильно. Якщо ви просто чекаєте реальних дій, нічого не вийде. Діяти потрібно разом, - зазначив Олександр Шлапак. - Поки я на цій посаді, я беруся зробити все необхідне для того, щоб всі ініціативи, розумні і правильні, були застосовані у конкретному житті».

 

версія для друку