українська російська англійська
Послідовна реалізація мирного плану Президента України сприятиме деескалації та загальнонаціональному діалогу, - Павло Клімкін
23.06.2014 | 15:04
Прес-служба МІНІСТЕРСТВа ЗАКОРДОННИХ СПРАВ

«Послідовна реалізація мирного плану Президента України Петра Порошенка сприятиме деескалації та загальнонаціональному діалогу,» - Павло Клімкін сказав на засіданні Ради ЄС у м. Люксембург.

Главу МЗС України вперше в історії відносин нашої держави з ЄС було запрошено до участі у засіданні такого формату.

П. Клімкін поінформував міністрів закордонних справ ЄС про деталі і прогрес у виконанні мирного плану Президента України Петра Порошенка щодо врегулювання ситуації у східних регіонах держави. Він висловив сподівання, що послідовна реалізація згаданого плану сприятиме деескалації та широкому загальнонаціональному діалогу.

Міністром було підкреслено налаштованість української сторони на здійснення системних реформ, у тому числі проведення конституційної реформи та децентралізацію влади, які мають стати ключовими елементами розбудови миру та стабільності у державі.

Міністр подякував стороні ЄС за солідарність і послідовну підтримку України у складний період та відзначив, що очікуване 27 червня підписання економічної частини Угоди про асоціацію відкриє якісно нові перспективи розвитку України як успішної демократії, економічно та політично інтегрованої у європейське співтовариство.

Він підтвердив готовність українського Уряду до серйозної роботи з виконання Угоди про асоціацію. У цьому контексті П. Клімкін поінформував про процес створення національної системи координації політики європейської інтеграції, яка діятиме у тісному контакті з нещодавно створеною Єврокомісією Групою підтримки України.

Міністр також відзначив важливість схвалення Радою ЄС переходу до другої фази виконання Плану дій з лібералізації візового режиму для громадян України, висловив сподівання на продовження конструктивної співпраці у газовій сфері та підтвердив заінтересованість української сторони у якнайшвидшому розгортанні Місії ЄС з надання сприяння реформуванню сектору безпеки.

 

версія для друку