українська російська англійська
Олег Мусій вручив медслужбам силових структур ключі від нових автомобілів екстреної медичної допомоги
26.06.2014 | 09:55
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

25 червня 2014 року відбулася урочиста передача 16 нових автомобілів екстреної медичної допомоги від Міністерства охорони здоров’я України медичним службам силових структур.

У зв’язку із незаконною анексією Криму автомобілі, які були призначені для обслуговування цього регіону, відповідно до Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11.06.2014 р. за № 577 перерозподілено між іншими регіонами та медичними службами силових структур. Зокрема, Міністерство оборони України отримало 4 автомобілі екстреної медичної допомоги класу А (2 одиниці на базі «Peugeot Boxer» та 2 одиниці на базі «Газель») та 2 реанімобілі. Міністерство внутрішніх справ України - 3 автомобілі екстреної медичної допомоги класу А (один на базі «Peugeot Boxer» та 2 - на базі «Газель»), один автомобіль класу В і 2 реанімобілі. Служба безпеки України та Державна прикордонна служба України отримали по одному авто класу А та реанімобіль.

У передачі автомобілів взяли участь Міністр охорони здоров’я Олег Мусій, заступник Міністра оборони України Іван Руснак, директор Військово-медичного департаменту Міноборони Віталій Андронатій, заступник Міністра внутрішніх справ України Микола Величкович, начальник Військово-медичного управління Служби безпеки України Людмила Шугалей, начальник управління охорони здоров’я Департаменту матеріально-технічного забезпечення адміністрації Державної прикордонної служби Валентин Волоха та інші.

Учасники заходу вшанували хвилиною мовчання пам’ять українських героїв, які віддали своє життя за свободу, територіальну цілісність і суверенітет нашої держави. Олег Мусій подякував представникам всіх силових структур, які нині на Сході боронять Україну за те, що вони з честю виконують свій громадянський обов’язок, рятуючи країну. Міністр висловив сподівання, що завдяки надходженню нових автомобілів з сучасним обладнанням вдасться покращити медичне обслуговування захисників Вітчизни, оперативно надавати їм всю необхідну, у тому числі, інтенсивну допомогу.

Представники силових відомств подякували Уряду і МОЗ України за своєчасну підтримку і вкрай необхідну допомогу.

«Хочу вас запевнити, що цивільна охорона здоров’я є і завжди буде пліч-о-пліч з військовою медициною, ви можете на нас розраховувати», - наголосив Олег Мусій.

Довідково

У 2013 році МОЗ України закупило 1412 автомобілів швидкої медичної допомоги різних типів (А,В і С) на загальну суму 921,4 млн. грн. Зокрема, це 143 автомобілі типу С (реанімобіль), 1 063 машини екстреної медичної допомоги типу В (в яких можна здійснювати інтенсивну терапію) та 206 одиниць автомобілів типу А (лінійна терапія, тобто доставка до лікувального закладу хворого, який не потребує інтенсивної медичної допомоги в дорозі). Серед закуплених машин – якісні авто швидкої медичної допомоги на базі автомобілів ГАЗ 32213.

В якості базового шасі для швидких використовуються автомобілі «Peugeot Boxer» та «Газель», які зарекомендували себе надійними та економічними для різних типів доріг, що відповідає всім вимогам, які висуваються до базових автомобілів швидкої медичної допомоги.

Салон автомобіля швидкої медичної допомоги сконструйований та переобладнаний таким чином, що забезпечує зручність транспортування пацієнтів, роботи медичного персоналу, а також їх комфорт та безпеку. Салон має сучасні системи кондиціонування, обігріву та освітлення, надійну тепло-, вібро-, шумоізоляцію, оздоблений скловолокнистими панелями, які не вбирають запахів, стійкі  від впливу дезінфікуючих засобі та природних факторів (волога, перепад температур і т. п.), мають невелику вагу та дають можливість надійно та зручно закріпити медичне обладнання. Підлога салону вкрита вогнетривким, антистатичним покриттям, що запобігає ковзанню. У салоні автомобіля швидкої медичної допомоги встановлена перегородка між кабіною водія та медичним салоном, переговорні пристрої та відповідне електрообладнання.

Медичне обладнання, що встановлене у салоні автомобіля, відповідає кращим світовим стандартам, вироблене відомими світовими виробниками. Воно підібране таким чином, щоб забезпечити надання якісної екстреної медичної допомоги пацієнтам у дорозі.

Наприклад, до складу медичного обладнання, яким укомплектовані автомобілі швидкої медичної допомоги типу В входять ноші-каталка виробництва компанії Spencer Italia (Італія), електричний аспіраційний відсмоктувач, виробництва компанії Weinmann Gerate fur Medicin GmbH& (Німеччина), електрокардіограф, виробництва компанії INNOMED Medical Inc. (Угорщина), перфузор, виробництва компанії В. Вraun Melsungen AG, (Німеччина) тощо.

Автомобілі швидкої медичної допомоги повністю відповідають вимогам замовника, усім встановленим стандартам, зокрема  ДСТУ 7032:2009 «Автомобілі швидкої медичної допомоги та їхнє устаткування. Технічні вимоги та методи випробувань», який ідентичний європейському стандарту EN 1789:2007 «Медичні транспортні засоби та їх обладнання. Автомобілі швидкої медичної допомоги».

 

 

версія для друку