українська російська англійська
Голова Держінвестпроекту назвав ключові умови створення привабливого інвестиційного клімату в Україні
27.06.2014 | 10:47
Прес-служба Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами

26 червня Голова Держінвестпроекту Сергій Євтушенко взяв участь у конференції «TheRocky Road to Prosperity: Scenarios for Ukraine», яку організувало англомовне видання KyivPost. Захід був присвячений обговоренню змін в інвестиційній політиці України, нових економічних можливостей та викликів, зокрема в контексті підписання економічної частини Асоціації з Європейським Союзом.

Сергій Євтушенко наголосив, що створення привабливого та сприятливого інвестиційного клімату в Україні можливе лише в разі виконання трьох ключових умов. Перша – політична стабілізація. Частину цього завдання Україна вже виконала, обравши Президента, й тепер залишилося провести вільні та прозорі парламентські вибори. Другим важливим пунктом очільник Агентства називає макроекономічну стабілізацію в країні та приєднання її до всеосяжної зони вільної торгівлі з Європейським Союзом.

Голова Держінвестпроекту зауважив, що понад 94,7% усього обсягу промислових товарів постачатимуться за зниженими тарифами в ЄС або взагалі без них.

«Важливим фактором для покращення інвестиційного клімату також, безумовно, є налагодження діалогу з МВФ та міжнародними фінансовими інституціями, країнами-донорами, які зможуть вкласти в Україну значні ресурси, нададуть позики для досягнення макроекономічної співпраці. І третя базова умова – це, звісно, врегулювання у мирний спосіб українсько-російського конфлікту», – сказав С. Євтушенко.

Голова Агентства також відзначив, що ефективно налагодити інвестиційну стабільність в Україні допоможе наявність незначного інструменту, який дасть потужний результат – політичне страхування.

«Така страховка надається інвестору в його країні державними експортно-кредитними Агентствами, які в разі небезпеки, компенсують своїй компанії 90%. Тобто, це є ризиком не тільки для інвестора, а й для країни, з якої він походить», – зауважив С. Євтушенко. Він додав, що чим більше таких інвестицій надійде в Україну, тим більше іноземні компанії боротимуться за неї, як за власну.

За словами очільника Агентства, Угода про Асоціацію є важливою не лише тому, що Європейський Союз є основним інвестиційним партнером для України: більше 76% усіх інвестицій у нашу країну надходить саме з ЄС і, крім того, з ним пов’язано 26% нашої торгівлі, а й тому, що після підписання угоди ми матимемо можливість експортувати до 90% номенклатури без податкових обтяжень своєї продукції.

«Протягом 100 днів мого Головування у Держінвестпроекті команді вдалося побудувати конструктивний діалог із представниками усіх груп: державними інституціями, громадськими організаціями, а також приватним сектором. Ми провели десятки зустрічей із представниками міжнародних компаній із Китаю, США, Японії, Туреччини – всі вони зацікавлені в розвитку своїх виробництв на території України. Проаналізувавши їхні проблеми та пропозиції, вже напрацьовуємо спільні плани зі співпраці з низки проектів за різноманітними галузевими напрямами», –резюмував Голова Агентства.

Учасниками обговорення також були Міністр економіки Павло Шеремета, генеральний директор BASF (Україна) Андрес Ліер, заступник генерального директора «Мрія Агрохолдинг» Владислава Ритуцька, керуючий партнер юридичної фірми «Лавринович і Партнери» Максим Лавринович та інші.

 

версія для друку