українська російська англійська
Сучасний музей має не лише зберігати старожитності, а й дозволяти традиціям жити у сучасному світі, - Євген Нищук
29.06.2014 | 09:39
Прес-служба Міністерства культури

28 червня 2014 року на подвір’ї Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» пройшов вже традиційний Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «Орелі». 

Серед учасників – дитячі колективи з Хмельниччини, Київщини, Миколаївщини, Закарпаття, Черкащини та Волині. В програмі – майстер-класи, показові виступи, літературні читання та численні традиційні українські забави для охочих будь-якого віку.

«Найбільшою цінністю є наша земля, і виплекана усією історією нашого народу традиція, культура, звичаї. Усе це – базується навколо щастя та любові, і ви ніколи не побачите жодного негативу у традиціях. У цьому дивовижному світі панує любов та щастя, бо народ творить його для себе. Починаючи з вишиванки і закінчуючи борщем – все заквашено на цій любові» - сказав директор Музею Івана Гончара – Петро Гончар.

Майстри народного мистецтва в рамках заходу презентували власні вироби з природних матеріалів - дерева, глини, соломи. За словами самих митців – основний акцент цього разу робили на іграшках. Адже, кажуть, саме у них захований древній код українського народу. Саме через іграшку – дерев’яного коника, шабельку чи різнобарвну ляльку-мотанку, сучасні малюки відволікаються від телевізорів та комп’ютерів та опиняються у дивовижному світі багатої української традиції, вчаться творчо мислити і вивчають у грі власну історію та традиції.

«Гордість переповнює, коли дивишся на усіх, хто зібрався тут, - додає Міністр культури Євген Нищук. - На малюків, що вишивають та малюють, чи на те, які вправні ці зовсім юні козачки в українських бойових мистецтвах. Все це – виховує дух, дівчаток – робить хранительками домашнього вогнику, а хлопців - спритними і сильними. Побачене дарує надію, що нашу землю, державу, родину, і свій народ, навіть у теперішні, донедавна, здавалось би, мирні часи, буде кому захистити від ворога. Велика подяка і музею, який не просто є зберігачем колекцій старожитностей, а дозволяє традиціям жити у сьогоденні, стає прихистком для великої, давньої української культури».

Дитячий фестиваль «Орелі» започатковано у 2008 році. Цьогоріч захід відбувався за підтримки Міністерства культури України.

 

версія для друку