українська російська англійська
МОЗ: Від чіткої координації дій військових і цивільних лікарів залежить життя та здоров'я військових
09.07.2014 | 17:33
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Відповідно до розпорядження Прем’єр-міністра України, заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець в складі інспекторської групи із 3 по 7 липня 2014 року здійснював перевірку медичного та матеріально-технічного забезпечення учасників антитерористичної операції.

Василь Лазоришинець спільно з представниками Міністерств оборони, соціальної політики і фінансів України, Державної фінансової інспекції України відвідали Військово-медичний клінічний центр Північного регіону, що у Харкові. Заступник Міністра зустрівся з колективом лікарні, поцікавився потребами лікувального закладу, в тому числі забезпеченням лікарськими препаратами та медичним обладнанням, і поспілкувався з пораненими військовими та пацієнтами.

Проблеми надання медичної допомоги військовим, тимчасово переміщеним особам та місцевим жителям також обговорювалися із адміністративним активом Харківської області за участю губернатора Харківщини та керівника обласного департаменту охорони здоров’я. На нараді, зокрема, йшлося про посилення координації дій військових та цивільних лікарів, від злагоджених дій яких залежить життя та здоровя українських військовослужбовців, підвищення якості надання медичної допомоги та поліпшення стану матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров’я.

За словами Василя Лазоришинця, нині співпраця військових із найближчими закладами охорони здоровя повністю налагоджена, відпрацьовані алгоритми дій у надзвичайних ситуаціях, побудована чітка схема логістики поранених та постраждалих.

Під час візиту до штабу антитерористичної операції Міністерства оборони України члени урядової комісії поспілкувалися із солдатами та офіцерами Української Армії та ознайомилися з роботою військових медиків, умовами їх побуту, поцікавився забезпеченістю медслужби необхідними ліками та засобами медичного призначення. Представники Уряду також відвідали мобільні військові госпіталі та лікарсько-сестринські бригади, які працюють безпосередньо в місцях бойових дій.

«Необхідна медична допомога у військових таборах та на блокпостах надається вчасно та в повному обсязі. Поранені оперативно евакуйовуються в Ізюмську, Куп’янську та Краснолиманську лікарні, в заклади охорони здоров’я Міністерства оборони. – зазначає Василь Лазоришинець. – Мене вразила робота військових лікарів та медиків Національної гвардії, які мають надсучасну санітарну броньовану техніку та злагоджено і професійно доставляють ушкоджених військових безпосередньо з полю бою».

Під час роботи комісії її представники також відвідали Ізюмську міську лікарню та побували на військовій передовій, де координували дії силових та цивільних медичних служб з евакуації поранених та населення безпосередньо під час звільнення селища Миколаївка та міста Слов’янськ.

За результатами роботи урядової комісії сформовано звіт, який буде представлено на засіданні Уряду.

 

версія для друку