українська російська англійська
Коментар Департаменту інформаційної політики МЗС щодо ситуації навколо громадянки України Надії Савченко
14.07.2014 | 19:02
Прес-служба Міністерства закордонних справ

Незважаючи на численні звернення дипломатичними каналами, російська сторона сьогодні відмовила консульській посадовій особі Посольства України в Російській Федерації у дозволі на відвідання в місці тримання (СІЗО №3, м.Вороніж) громадянки України Надії Савченко – військовослужбовця Збройних Сил України, яка була захоплена у червні ц.р. представниками терористичних збройних формувань на сході України та незаконно переміщена на територію РФ.

У зв’язку з цим, Міністерство закордонних справ України надіслало вербальну ноту зовнішньополітичному відомству Росії, в якій вказало на грубе порушення Російською Федерацією універсальних норм міжнародного права у сфері дотримання прав і свобод людини, міжнародно-правових зобов’язань відповідно до Віденської конвенції про консульські зносини 1963 року та положень Консульської конвенції між Україною та Російською Федерацією від 1994 року.

Зокрема, згідно зі статтею 13 вказаної Конвенції, компетентні органи держави перебування повинні негайно, не пізніше ніж через чотири дні з часу затримання, забезпечити реалізацію права консульської посадової особи відвідати громадянина своєї держави, у тому числі для надання йому необхідної правової допомоги.

МЗС України вимагає від російської сторони невідкладно допустити українського консула до Надії Савченко.

Закликаємо  міжнародне співтовариство засудити систематичні протиправні дії Росії, спрямовані на порушення прав та свобод громадян України, а також посилити тиск на російську владу з метою безумовного звільнення та невідкладного повернення на Батьківщину Надії Савченко та інших громадян нашої держави, котрі незаконно утримуються на території РФ.

 

версія для друку