українська російська англійська
Внесено зміни до протоколу лікування туберкульозу відповідно до рекомендацій ВООЗ
15.07.2014 | 14:48
Прес-служба Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інших соціальних захворювань

Робочою групою внесено зміни до Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги за темою «Туберкульоз».

 З прийняттям змін Україна забезпечить виконання однієї з ключових вимог Глобального фонду для боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією для відновлення фінансування в рамках реалізації грантової угоди за компонентом «Туберкульоз» в Україні.

Відповідне рішення було ухвалено під час наради в Міністерстві охорони здоров’я України під головуванням заступника Міністра Наталії Лісневської.

Участь в обговоренні питань, пов’язаних з вирішенням проблем подальшого впровадження гранту, взяли представники Держслужби України соцзахворювань, ДУ «Український центр контролю за соцхворобами МОЗ України», ДУ «Національний інститут фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г.Яновського НАМН України», Всесвітньої організації охорони здоров’я, USAID, UNAIDS, Центрів контролю та профілактики захворювань Департаменту охорони здоров’я США, Благодійного фонду «Розвиток України» та ін.

В оновленій версії протоколу регламентовано процес контрольованого лікування туберкульозу для усіх пацієнтів, посилено вимоги щодо дотримання інфекційного контролю під час проведення лікувально-діагностичних процедур, додано вимогу щодо недопущення призначення неповноцінних схем лікування. Зміни до протоколу відповідають рекомендаціям ВООЗ та забезпечують впровадження сучасних ефективних засад громадського здоров'я у протидії туберкульозу.

Оновлена версія протоколу дозволить розпочати лікування хворих на туберкульоз через 3-5 днів після проведення обстеження шляхом застосування молекулярно-генетичної діагностики та забезпечити лікування туберкульозу в амбулаторних умовах.

Очікується, що Глобальний фонд відновить свою програму та візьме на себе зобов’язання  забезпечити лікування найбільш епідемічно небезпечних хворих.

Кошти Глобального фонду можуть бути використані на фінансування лікування: у 2014 році  - для 3136 хворих, у 2015 році – для 5252, у 2016 році – 5252 хворих на мультирезистентний туберкульоз в Україні. Це складає приблизно 40% від розрахункової кількості випадків такої форми туберкульозу.

 

версія для друку