українська російська англійська
На продовження АТО до кінця року необхідно мінімум 9,1 млрд. грн.
21.07.2014 | 18:10
Прес-служба Міністерства фінансів

Кабінет Міністр подав до Верховної Ради проект змін до Державного бюджету України (№ 4308). Як пояснив Міністр фінансів Олександр Шлапак, зміни до держбюджету пов’язані з необхідністю здійснення ряду додаткових видатків.

Під час виступу на засіданні погоджувальної ради Олександр Шлапак зазначив, що, в першу чергу, це збільшення видатків на обороноздатність нашої держави, на продовження антитерористичної операції. І висловив сподівання, що видатки ці підуть на завершення АТО.

«27 березня, коли ми з вами розглядали необхідні ресурси для цієї операції, ми розрахували і виділили тоді 6,8 млрд., додатково потім виділялося ще 600 млн. Своїм рішенням виділяли окремі ресурси. Розраховували на фінансування до 1 липня, - пояснив Міністр фінансів. - Вже зараз, з липня, ми ведемо фінансування за рахунок додаткових коштів резервного фонду. Але враховуючи те, що в резервному фонді на даний момент залишилося близько 520 млн., а антитерористична операція обходиться нам в суму більше 1,5 млрд. на місяць, нам необхідно шукати додаткові ресурси на продовження цієї операції».

Як зазначив урядовець, проведено додаткові консультації з військовими. За розрахунками, мінімально необхідна сума, яка потрібна на антитерористичну операцію до кінця року, складає 9,1 млрд. грн.

«Окрім того, ми пропонуємо збільшити видатки резервного фонду для відновлення життєдіяльності, які, дякувати Богу, звільняються від терористів. Потрібні ресурси, щоб влаштувати життя тих людей, які виїхали з Криму, виїхали з Донбасу і сьогодні шукають свої долі в інших територіях України. Це досить суттєві видатки», - відзначив Олександр Шлапак.

 

версія для друку