українська російська англійська
Від терористичних актів у зоні АТО залізниці України зазнали близько 300 млн. грн. збитків
23.07.2014 | 15:21
Прес-служба Державної адміністрації залізничного транспорту України

За попередніми підрахунками, збитки залізниць від терористичних актів по основних господарствах галузі склали близько 300 млн. грн. Однак це не остаточні дані, оскільки до деяких пошкоджених об’єктів ще немає доступу через бойові дії. Про це сьогодні повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Віталій Жураківський під час прес-конференції в Українському кризовому медіа-центрі.

«Деякі об’єкти залізничної інфраструктури досі залишаються недослідженими, оскільки через бойові дії доступ до них обмежений. Серед них п’ять об’єктів колійного господарства, не досліджена третина пошкоджених приладів електрифікації та електропостачання, немає доступу до станції Кондрашівська-Нова, щоб визначити ступінь пошкоджень стрілочних електроприладів, пристроїв автоматики, телемеханіки та зв’язку», - повідомив заступник генерального директора Укрзалізниці Віталій Жураківський.

Він також додав, що на станції Кондрашівська-Нова пошкоджено мостовий перехід у напрямку теплової електростанції у місті Щастя, яка забезпечує електропостачання для двох мільйонів клієнтів у цьому регіоні. «Тож сьогодні наше першочергове завдання – поновити цей мостовий перехід, але поки що ми до нього не маємо доступу, навіть, щоб визначити ступінь пошкодження, виготовити документацію і пустити рух поїздів із вугіллям для забезпечення нормального функціонування цієї теплоелектростанції», - наголосив Віталій Жураківський.

Він зазначив, що загалом унаслідок бойових дій упродовж травня-липня 2014 року на Донецькій, Придніпровській та Південній залізницях пошкоджено понад 130 об’єктів залізничної інфраструктури. З них: 13 штучних споруд – мостів та шляхопроводів, на відновлення яких необхідно понад 76 млн. грн.; 56 об’єктів колії, на ремонт яких потрібно понад 3,5 млн. грн.; 27 пунктів пошкодження пристроїв автоматики, телемеханіки та зв’язку, на відновлення яких необхідно виділити близько 22 млн. грн.; 53 випадки пошкодження пристроїв електрифікації та електропостачання, також 15 випадків пошкоджень обладнання та мереж інших суб’єктів, у тому числі суміжних ліцензіатів (обленерго), що призвели до порушень у роботі пристроїв електрифікації та енергетики залізниць. Зокрема, пошкодження зафіксовані майже на 30 км контактної мережі, пошкоджені дві тягові підстанції, один силовий трансформатор, десять комплектних трансформаторних підстанцій та 40 трансформаторів, на відновлення цих пристроїв знадобиться орієнтовно  205 млн. грн.; будівлі 8 вокзалів та станцій, у тому числі приміщення лікарні станції Красний Лиман, на відновлення яких потрібно 4,7 млн. грн.;  3 вагонних депо: Комунарськ, Костянтинівка та Красний Лиман, на ремонт яких потрібно майже 48 тис. грн.; 3 локомотивних депо: Слов’янськ, Красний Лиман та Кондрашівська-Нова, для відновлення яких необхідно орієнтовно близько 1 млн. грн.

 

версія для друку