українська російська англійська
Авіакомпанії України отримали права на виконання регулярних рейсів за 26 маршрутами
28.07.2014 | 15:17
Прес-служба Міністерства інфраструктури

6 українських авіакомпаній отримали право на експлуатацію 3  внутрішніх і 23 міжнародних повітряних ліній у регулярному сполученні. Відповідне рішення Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній затверджено наказом Міністерства інфраструктури від 25.07.2014 № 343.

Відтак перевізнику «Атласджет Україна» на додаток до прав на експлуатацію 11 повітряних ліній, наданих на попередньому засіданні комісії, надано право використання 15 повітряних ліній. Приміром, міжнародні регулярні рейси авіакомпанія виконуватиме з Києва, Львова, Одеси, Харкова, Вінниці, Херсона до Стамбула (Туреччина), з Одеси та Вінниці до Тель-Авіва (Ізраїль), з Києва до Тбілісі (Грузія) тощо. Початок польотів за всіма цими маршрутами очікується протягом 45 днів з дати отримання дозволів.

Авіакомпанія «Ян Еір» зможе виконувати міжнародні рейси з Одеси до Варни (Болгарія) та Бухареста (Румунія), з Києва – до Кутаїсі (Грузія).

Перевізнику «Візз Ейр Україна» надано право на експлуатацію повітряної лінії з Києва до Будапешта (Угорщина). Наразі рейси за цією повітряною лінією виконує Wizz Air Hungary (материнська компанія).  Це сприятиме підвищенню ефективності роботи української авіакомпанії, збільшенню кількості робочих місць, обсягів надходжень до держбюджету. Також на ці рейси розповсюджуватимуться українські правила перевезень, які є більш прийнятними для пасажирів. Так, на відміну від європейських, українські правила встановлюють норму безкоштовного провезення багажу.

Компанія «Авіалінії Харкова» на далекомагістральному літаку Boeing 767 виконуватиме польоти з Києва до Пхукета (Таїланд).

«Дніпроавіа» надано право на здійснення міжнародних рейсів з Херсона до Москви (Росія), з Одеси до Батумі (Грузія), з Харкова до Варшави (Польща). Також авіакомпанія зможе виконувати польоти у внутрішньому сполученні - з Києва до Херсона, Дніпропетровська до Одеси, та вже виконує рейси з Дніпропетровська до Львова.

На здійснення вантажних перевезень у міжнародному сполученні - між Києвом та Ліхтенштейном - отримала право авіакомпанія «Аеро-чартер».

Компанії «Авіалінії Харкова» обмежено обсяг прав на лінії Одеса – Стамбул (Туреччина) з 7 до 1 рейсу на тиждень, на лініях Львів – Стамбул та Харків – Стамбул з 7 до 3 рейсів на тиждень. Ця авіакомпанія отримала права на виконання польотів за цими маршрутами 20 вересня минулого року, але так і не почала виконання рейсів.

   Довідка

Засідання Комісії з формування та реалізації державної політики щодо експлуатації повітряних ліній, до складу якої входять представники Міністерства інфраструктури та Державної авіаційної служби відбулося 3 липня 2014 року. Голова Комісії – заступник Міністра інфраструктури України Петро Пінкас.

Порядок надання і анулювання прав на експлуатацію повітряних ліній, затверджено наказом Міністерства інфраструктури від 23.04.2013 № 245. Документом встановлено єдиний механізм допуску авіаперевізників до конкретних повітряних ліній та вимоги до їх експлуатації, а також врегульовано питання обмеження обсягу прав, якщо перевізник не виконує взяті на себе зобов’язання.

 

версія для друку