українська російська англійська
Щодо діяльності водогосподарських організацій в зоні АТО
28.07.2014 | 17:06
Прес-служба ДЕРЖАВНого АГЕНТСТВа ВОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

На території проведення АТО знаходяться водогосподарські об’єкти, які забезпечують управління водними ресурсами регіону.

Питання щодо забезпечення діяльності басейного (м. Слов’янськ) та обласних управлінь водних ресурсів у Донецькій та Луганській областях розглядалося під час підсумкового засідання колегії Держводагентства за результатами роботи у І півріччі 2014 року.

Відповідно до компетенції структурні підрозділи продовжують забезпечувати експлуатацію водогосподарського комплексу, управління водними ресурсами та моніторинг якості води, у тому числі джерел питного водопостачання в басейні р. Сіверський Донець у межах Луганської, Донецької та Харківської областей.

За даними оперативної звітності станом на 28.07.2014 водогосподарськими організаціями у Донецькій області подано води на зрошення сільськогосподарських культур на площі 5,2 тис. га, у Луганській – на площу 3,6 тис. га.

У зв’язку зі складною ситуацією у басейні р. Сіверський Донець особливу небезпеку складає потрапляння небезпечних хімічних речовин у водні об’єкти, в тому числі джерела централізованого питного водопостачання.

Керівникам водогосподарських організацій доручено взяти під особистий контроль організацію режимних та моніторингових заходів, спрямованих на попередження потрапляння небезпечних речовин у водні об’єкти, упередженого виявлення ознак їх наявності та своєчасної локалізації забруднення.

З метою гарантованого забезпечення водокористувачів Донецької та Луганської областей та здійснення санітарних попусків у річку Сіверський Донець необхідно забезпечити подачу дніпровської води каналом Дніпро-Донбас у Краснопавлівське водосховище. З метою вирішення зазначеного питання Агентством підготовлені пропозиції Мінприроди щодо виділення відповідних коштів з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища.

Разом з тим, водогосподарськими організаціями країни для підтримки української армії в зоні дій АТО здійснюються інші організаційно-технічні заходи, зокрема надається необхідна матеріальна допомога, автотранспортні засоби та ін.

 

версія для друку