українська російська англійська
Рятувальники і представники Посольства США обговорили питання підтримання безпеки та надання гуманітарної допомоги Сходу
30.07.2014 | 17:14
Прес-служба Державної служби з надзвичайних ситуацій

У Державній службі України з надзвичайних ситуацій відбулася двостороння зустріч Координатора з питань допомоги Посольства США в Україні Кліффорда Бонда та заступника Голови ДСНС України Василя Стоєцького. Під час зустрічі обговорено питання підтримки безпеки на Сході України та надання гуманітарної допомоги громадянам, які тимчасово виїхали з району проведення антитерористичної операції.

Під час зустрічі керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький повідомив присутніх про те, що з початку проведення АТО із східних областей України переміщено 56 тис. громадян та нагадав, що рятувальники цілодобово надають допомогу жителям східних регіонів, які мають бажання виїхати в інші області для тимчасового проживання.

«Ми відпрацювали схему переміщення громадян з територій проведення АТО. Функціонують три транзитні пункти. У разі необхідності будуть розгорнуті додаткові пункти тимчасового перебування. У регіонах є приблизно 5 тис. об’єктів на 47 тис. населення, але цей резерв може бути недостатнім», – зазначив Василь Стоєцький.

У цьому випадку заслуговує на увагу досвід Грузії, де була проблема щодо внутрішнього переміщення 200 тис. осіб. Переміщення здійснювалося у два етапи. На другому етапі були задіяні швидкоспоруджувані будинки з легких будівельних конструкцій. Відповідно до цього досвіду був сформований перелік необхідних будівельних матеріалів та конструкцій для побудови 35 пунктів проживання на 1000 осіб кожний, які відображені у відповідному переліку гуманітарної допомоги.

Крім того, для вирішення питань життєзабезпечення мешканців Сходу бракує обігрівачів, трансформаторів, генераторів та пристроїв для очищення води.

Як зазначив В. Стоєцький, на даний момент, з метою уникнення травмування та загибелі цивільного населення, українські рятувальники продовжують роботи з розмінування звільнених від терористів територій міста Слов’янська. Всього з початку виконання робіт (з 6 липня) піротехніки ДСНС України виявили та вилучили 5405 одиниць вибухонебезпечних предметів: 388 одиниць артилерійських снарядів, 477 одиниць мінометних мін, 157 одиниць бойових гранат, 40 одиниць реактивних снарядів та 4342 одиниць інших вибухонебезпечних предметів. Піротехнічними підрозділами ДСНС України загалом обстежено 235,27 га територій та 552 будівлі. З місцевим населенням, у свою чергу, проводиться роз’яснювальна робота щодо дій під час виявлення вибухонебезпечних предметів.

Зі свого боку Кліффорд Бонд запропонував скласти детальний перелік необхідної допомоги для областей України, по лінії міністерств і відомств та передати представникам Посольства США в Україні і пообіцяв, що найближчим часом питання надання як гуманітарної, так фінансової допомоги для відновлення життєзабезпечення звільнених від окупантів міст України та соціального забезпечення людей, які тимчасово виїхали з району проведення антитерористичної операції, буде вирішене відповідним чином.

 

До уваги людей які виїхали  або планують виїхати з району проведення АТО!  Для координації дій з оперативним штабом  щодо виїзду із небезпечної зони та отримання консультацій з питань тимчасового переміщення необхідно звернутись за телефоном «101» як зі стаціонарного, так  і з мобільного телефону та за міським телефоном (044) 247-30-02»  

 

версія для друку