українська російська англійська
Міжвідомчі мобільні бригади психологів надають допомогу в зоні АТО та тимчасово переміщеним особам
01.08.2014 | 12:53
Прес-служба Міністерства охорони здоров’я

Працівники закладів охорони здоров’я психіатричного профілю спільно з психологами Державної служби з надзвичайних ситуацій та соціальними працівниками надають психологічну допомогу мешканцям звільнених міст в зоні проведення АТО та тимчасово переміщеним особам.

За інформацією директора Українського науково-дослідного інституту соціальної і судової психіатрії та наркології МОЗ України Ірини Пінчук, зокрема, у Слов'янську протягом тижня медичні сестри обласної психіатричної лікарні разом з працівниками соціальних служб здійснили адресний обхід вулиць міста, під час якого опитали 1 393 мешканців міста, провели роз’яснювальну роботу з питань медикаментозного забезпечення та отримання гуманітарної допомоги, відновлення надання комунальних послуг тощо.

Крім цього, мобільні бригади психологів надають рекомендації по зверненню до психологів, а у разі потреби й до лікарів-психіатрів.

В інших регіонах України, де перебувають тимчасово переміщені особи зі Сходу України, також надається необхідна психологічна допомога. Для цього створені мобільні виїзні бригади. До складу таких бригад входять психологи, психіатри, психотерапевти, дитячі психологи, медсестри та соціальні працівники. Всі вони надають консультативну, психодіагностичну допомогу, здійснюють психокорекцію з визначенням подальшого напрямку лікування

У Житомирській області за участю психологів, психотерапевтів, психіатрів зроблено 2 виїзди, у Київській області – 64, Рівненській – 7, Тернопільській – 33, Хмельницькій – 11 виїздів. Таким чином отримали психологічну допомогу понад 250 людей.

Особливу увагу психологи приділяють дітям. У Житомирській області 12 дітей потребувало психологічної допомоги, у Київській – 6, у Запорізькій – 5, у Рівненській та Тернопільській – по 3 дітлахів. Хмельницька бригада мала справу з 1 випадком надання психотерапевтичної допомоги дитині.

 

 

 

версія для друку