українська російська англійська
Укрзалізниця: Пошкодження інфраструктури залізниці в зоні АТО несе загрозу економіці
01.08.2014 | 15:24
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Пошкоджена інфраструктура залізниці в результаті бойових дій на Сході України, крім фінансових втрат, несе загрозу зупинки потужних підприємств, таких як «Азовсталь», «Єнакієвський металургійний завод», «Алчевський металургійний комбінат», Донецький металургійний завод, Донецький металопрокатний завод, Авдіївський коксохімічний завод, Концерн «Стірол», «Сєверодонецьке об’єднання «Азот», які відрізані від постачання сировини з інших областей. Про це в ході брифінгу в Кризовому медіа-центрі повідомив начальник управління аналітики управління перевезень Укрзалізниці Микола Топчієв.

«У зв’язку з руйнуванням об’єктів інфраструктури на сьогодні відсутній рух на основних напрямках Донецької залізниці:  ЧаплинеЯсинувата, КрасноармійськГорлівка, Костянтинівка – Дебальцеве. Там знаходяться головні підприємства з великими обсягами переробки вантажів та їх перевезень. Вони також відрізані від постачання коксу та вугілля з північних регіонів Донбасу. Усе це в комплексі несе загрозу значного падіння ВВП держави», - наголосив Микола Топчієв.

Зокрема, він зазначив, що через пошкодження інфраструктури та зменшення обсягів перевезень за 7 місяців цього року Донецька залізниця отримала на 15,4% менше доходів від перевезень, ніж у минулий рік - 1,6 млрд. грн.

«У зв’язку з тим, що закриті прикордонні переходи, вантажопотоки переорієнтовано через Південну залізницю, що збільшило відстань перевезень у середньому на 500 км. Практично паралізована робота залізничних вузлів Дебальцеве та Микитівка. При цьому станція Дебальцеве залишається замінованою», - повідомив Микола Топчієв.

Загалом частка Донецької та Луганської областей у формуванні перевезень у внутрішньому сполученні складає майже 45%, в експорті – 28%.

За час проведення бойових дій на Сході України у травні-липні  Донецька залізниця перевезла на 13,1% менше вантажів порівняно з відповідним періодом минулого року – 47,4 млн. тонн.

«У зв’язку з падінням обсягів перевезень на усіх залізницях України тільки за шість місяців цього року недоотримано близько 1 млрд. грн. Якщо ситуація в країні не стабілізується, то до кінця року галузь втратить орієнтовно 3 млрд. грн.», - підкреслив Микола Топчієв.

Довідково

У І півріччі 2014 року обсяги перевезень вантажів на залізничному транспорті, порівняно з відповідним періодом минулого року, зменшилися на 2,6 млн. тонн або на 1,2%.

версія для друку