українська російська англійська
На Полтавщині підписали меморандум про стабілізацію ціни на хліб
05.08.2014 | 09:24
Полтавська ОДА

До кінця 2014-2015 маркетингового року хліб простої рецептури на Полтавщині  дорожчати не буде. Голова Полтавської обласної державної адміністрації Віктор Бугайчук підписав меморандум порозуміння з хлібопекарськими підприємствами та виробниками зерна про створення регіонального запасу продовольчого зерна для потреб виробництва хліба та фіксовані ціни на хліб простої рецептури.

«Сільгоспвиробники погодилися віддати частину зібраного зерна нового урожаю  у обласний резервний фонд, і тому Полтавщина буде з хлібом за звичними цінами сказав Віктор Бугайчук під час підписання меморандуму. – Хочу подякувати усім – і хлібопекарням, і виробникам борошна і особливо сільгоспвиробникам за громадянську позицію, соціальну відповідальність, що дозволяє зберегти стабільними ціни на такий важливий продукт для населення, як хліб».

«На момент підписання меморандуму передбачається гранична ціна на  пшеницю ІІІ класу на рівні 1840 гривень за тонну», – повідомила Олена Адамович, керівник департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА.

Це дасть можливість до кінця 2014-2015 маркетингового року утримувати граничні ціни на хліб простої рецептури в таких межах:

на хліб житньо-пшеничний 4,70 грн. за 1 кг, або 3,63 грн. за виріб вагою 700 г в роздрібній торгівлі;

на хліб з борошна  пшеничного 1 ґатунку – 5,30 грн. за 1 кг, або 3,52 грн. за виріб вагою 600 г;

на хліб з борошна вищого та І ґатунку – 5,60 грн./кг, або в роздрібній мережі 3,70 грн. за виріб вагою 600 г.

За словами Олени Адамович, меморандум передбачає формування регіонального запасу продовольчого зерна для потреб виробництва хліба простої рецептури на підставі заявок хлібопекарських підприємств у кількості 11,5 тис. тонн та за ціною до 20% нижчою за ринкову.

Присутні виробники хліба запевнили, що вони згодні підписати меморандум, оскільки розуміють усю відповідальність за стабільну ситуацію на Полтавщині. «Хоча ми не заробляємо на виробництві так званих соціальних сортів хліба, але розуміємо свою соціальну відповідальність перед людьми», – сказав Микола Мошківський, директор ТОВ „Комсомольськхліб плюс” (підприємства, що випікає хліб для обслуговує Полтави, Кременчука, Комсомольська та сусідніх районів). Інші керівники  фермерських та сільськогосподарських підприємств, представники переробної промисловості й хлібопекарі також погодилися підписати меморандум порозуміння.

У свою чергу Віктор Бугайчук від імені обласної влади пообіцяв сприяти тому, щоб фіскальні органи не заважали працювати виробникам хліба, не вимагали від них хабарі та не вигадували перевірок без нагальної потреби, якщо підприємці сумлінно сплачують податки.

версія для друку