українська російська англійська
Людмила Денісова: Для громадян, які виїхали з зони АТО та з Криму, діє спрощений порядок переведення всіх виплат
05.08.2014 | 16:36
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Станом на ранок 5 серпня 76 821 переселенець звернувся до органів соцзахисту по допомогу або консультацію. 22 тисячам пенсіонерів, що виїхали з зони АТО та кримського півострова, вже виплачуються пенсії за новим місцем проживання. Такі дані навела Міністр соціальної політики Людмила Денісова.

Більше 5 тисяч звернень надійшло щодо переведення на нове місце проживання соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та одиноким матерям. 7673 родини переселенців, що виховують 9499 дітей, звернулися до центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Всім їм поновлено належні за законом виплати, повідомила Міністр.

Майже 6 тисяч переселенців звернулися до центрів зайнятості, 800 з них вже працевлаштовані, а понад 3 тисячі – оформили статус безробітного та отримують відповідну допомогу. Ще майже 2,5 тисячі осіб на цей момент визначаються, якою саме послугою служб зайнятості скористатися: шукати роботу за фахом або ж пройти безкоштовну перекваліфікацію. 

Людмила Денісова зазначила, що на сьогодні в країні є понад 48 тисяч вакансій та закликала переселенців звертатися до центрів зайнятості, де їм обов’язково нададуть всю необхідну допомогу з працевлаштування, включно із можливістю отримання вищої  освіти. Наразі ж роботу таким громадянам готові запропонувати фермерські господарства в Черкаській, Сумській, Волинській, Вінницькій, Полтавській, Рівненській, Івано-Франківській, Чернівецькій та інших областях. Причому там можуть забезпечити не лише робочим місцем, але й житлом, наголосила Міністр. Ведуться перемовини Мінсоцполітики і з великими промисловими компаніями щодо працевлаштування переселенців. 

Міністр ще раз підкреслила: для громадян, які виїхали з зони АТО та Криму, діє спрощений порядок переведення всіх виплат. Зокрема, пенсіонерам достатньо прийти до найближчого управління Пенсійного фонду із паспортом та довідкою про присвоєння ідентифікаційного коду. В разі втрати цих документів необхідно звернутися до Міграційної служби, яка відновить їх протягом доби.

Людмила Денісова нагадала: всю необхідну інформацію щодо державної допомоги переселенцям можна отримати цілодобово за телефоном урядової гарячої лінії 0 800 507 309 або в Міжвідомчому координаційному штабі за телефоном 101.    

версія для друку