українська російська англійська
Вийшов друком посібник для військовослужбовців з правил надання домедичної допомоги
05.08.2014 | 16:55
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я України

Вийшов друком посібник для військовослужбовців з правил надання домедичної допомоги. Унікальне видання матиме ще й мобільну версію, яку можна встановити на телефон, смартфон, планшет чи ноутбук.

В Українському науково-практичному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України відбулася презентація алгоритмів надання домедичної допомоги в умовах бойових дій для військовослужбовців.

Під час заходу представникам засобів масової інформації було презентовано унікальний посібник з правил надання домедичної допомоги для українських військових, який розробили фахівці Центру.

«Це унікальне видання в зручному форматі, що узагальнює основні алгоритми надання невідкладної допомоги на полі бою. У ньому висвітлений кращий світовий досвід надання догоспітальної допомоги в зонах військових конфліктів, правила користування індивідуальними аптечками, правила транспортування поранених – тобто ті прості рекомендації, що рятують життя наших військових», - повідомив під час презентації заступник Міністра охорони здоров'я України Василь Лазоришинець.

За його словами, поява цього видання – продукт спільних зусиль цивільних та військових медичних служб, а також міжвідомчого штабу з медичного забезпечення постраждалих в зоні проведення АТО та тимчасово переміщених осіб. Варто зазначити, що на друк видання не витрачено жодної копійки державних коштів, видавництво фінансувалося за кошти громадських організацій та благодійних внесків.

«Фактично кожен другий солдат матиме цю важливу «методичку», яка вийшла тиражем в 15 тисяч екземплярів. Окрім того, автори розробили ще й мобільну версію видання, яку можна просто встановити на мобільний телефон, смартфон, планшет чи ноутбук», - констатував Василь Лазоришинець.

Мобільні версії та електронна версія посібника доступні на офіційному сайті Міністерства охорони здоров'я України у розділі «Домедична допомога».

За словами одного із авторів видання, завідувача відділом підготовки інструкторів з надання домедичної допомоги Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України Віталія Крилюка, володіння практикою надання догоспітальної медичної допомоги для військових є вкрай необхідним, адже фактично 80 відсотків смертей на полі бою стається від крововтрат. Тому від знань та вмінь надати собі чи товаришу необхідну першу допомогу залежатиме їх життя.

 

Віталій Крилюк також повідомив, що навчання з надання домедичної допомоги проводяться в усіх регіональних центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф і є абсолютно безкоштовними. Крім цього, організовано навчання й на полігонах, де проходить військова підготовка бійців перед виїздом до зони АТО.

Під час презентації журналістам на спеціальному манекені інструктори Українського науково-практичного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України продемонстрували основні прийоми надання першої медичної допомоги безпосередньо на полі бою, під обстрілом та з використанням кровоспинних та знеболюючих засобів.

версія для друку