українська російська англійська
На Житомирщині для переведення котелень на альтернативні види палива необхідно залучити 377 млн. грн. інвестицій
06.08.2014 | 15:27
Житомирська ОДА

Теплоенергетика Житомирської області представлена 936-ма котельнями всіх форм власності. З них 158 належать до комунальної власності, які забезпечують теплом міста Житомир, Новоград-Волинський, Малин, Коростень, Бердичів, Овруч, а також селища Новогуйвинське та Озерне Житомирського району. У 2013-му році теплокомунальна галузь Житомирщини використала 148 млн м3 газу, у тому числі 117 млн. м3 – для населення. Цьогоріч заплановано зменшити споживання природного газу у регіоні на 30 % до показників минулого року.

При цьому на Житомирщині проводиться робота із залучення коштів, які необхідно спрямовувати на закриття нерентабельних котелень (така оптимізація вже проводиться у Житомирі, Малині та Бердичеві), заміну малоефективних котлів і, найголовніше, перехід на місцеві альтернативні види палива.

Так, згідно зі спільним розпорядженням голови облдержадміністрації та голови обласної ради № 169/35 від 24.06.2014, в області створено координаційну раду з питання ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів. Цей орган втілює комплекс заходів стосовно переведення колотень на альтернативні види палива.

«На сьогодні, використовуючи інвестиції, ми готові перевести на альтернативні види палива 168 котелень. Для виконання інвестиційної програми у повному обсязі нашому регіону необхідно 377 млн. грн.», – пояснив директор департаменту житлово-комунального господарства облдержадміністрації Геннадій Забродський.

 

версія для друку