українська російська англійська
МОЗ України погоджуватиме ввезення незареєстрованих ліків для потреб військових впродовж 1-2 днів
06.08.2014 | 18:44
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я

Про це Міністр охорони здоров’я Олег Мусій сказав у програмі «Відкрита студія» на Першому каналі Національного радіо. За його словами, це питання обговорювалося під час сьогоднішньої зустрічі Президента з представниками міністерств та громадськості.

«Президент розставив правильні акценти щодо того, на які проблеми потрібно звернути увагу чиновникам. Завдання для МОЗ стосувалося перш за все дозволів на ввезення медикаментів для потреб військових. Парламент ухвалив два закони щодо особливостей ввезення медикаментів, в тому числі для зони АТО. У нас вже є законодавчі підстави для спрощення процедур. Сьогодні МОЗ отримало погодження від Мінюсту і видано наказ про процедуру ввезення незареєстрованих в Україні лікарських засобів для потреб, які виникають під час надзвичайних ситуацій», - сказав Міністр.

Олег Мусій запевнив, що за зверненням Міноборони МОЗ України і Держлікслужба впродовж одного-двох днів погодить ввезення виробів медичного призначення, ліків, аптечок, вакцин. «Протягом 1-2 днів МОЗ надасть відповідні документи і погодження, і митниця пропустить ці вантажі для потреб наших бійців. Бюрократичної проволочки не буде. Дозвіл буде надаватися на кожне конкретне ввезення для конкретних цілей», - сказав Міністр.

Він також зауважив, що дозвіл на ввезення благодійної допомоги надає Мінсоцполітики. «Має бути отримувач на нашій території, який подає до Мінсоцполітики перелік того, що завозиться. МОЗ, зі свого боку, надає дозвіл, якщо у цьому переліку є ліки», - сказав він.

 

версія для друку