українська російська англійська
Області представили плани заходів зі зменшення споживання природного газу на 30%
07.08.2014 | 15:06
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА

Більшість областей забезпечили розрахунок об’ємів скорочення споживання теплопостачальними підприємствами природного газу на період опалювального сезону 2014/15 років на рівні 30%. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Григорій Семчук під час селекторної наради з регіонами.

У цілому, за інформацією заступника Міністра, узагальнений план скорочення споживання природного газу по Україні становить на сьогоднішній день 28,6% або 2 391,1 млн. куб. м, при потребі скорочення на рівні 2 508,5 млн. куб. м.

«Організувати економію 30% газу - дуже нелегке завдання. Але є доручення Уряду, є реальна ситуація, що склалася в країні. Тому ми маємо зробити усе, щоб вийти на цю цифру», - звернувся Григорій Семчук до представників регіонів.

За даними Департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Мінрегіону, за рахунок організаційних заходів в середньому вдасться заощадити 6,3% або 526,2 млн. куб. м газу. Технічні заходи дозволять зекономити 4,6% або 387,1 млн. куб. м. Переведення на альтернативні види палива скоротить споживання газу на 4,0% або 332,1 млн. куб. м. Ще 13,7% або 1 145,6  млн. куб. м дозволять заощадити кризові заходи.

Заступник Міністра зазначив, що більшість областей подали відповідні розрахунки та витримали раціональне співвідношення організаційних, технічних заходів, заходів по переведенню на альтернативні види палива, кризових заходів.

«В деяких регіонах активно шукають будь-які можливості для використання альтернативних джерел палива, які хоч і не замінюють поки що газ у повній мірі, але допомагають його суттєво економити», - зазначив Григорій Семчук, наголосивши, що окремим областям є ще над чим працювати. Неповні плани, зі зрозумілих причин, надано Луганською і Донецькою областями. Київська, Львівська, Одеська та Черкаська області також не в повній мірі спланували заходи, які б дозволили досягти 30% рівня економії газу.

«Регіони, які представили неповні плани заходів зі зменшення споживання природного газу, мають для їх доопрацювання три робочі дні – до 13 серпня», - наголосив Григорій Семчук.

Нагадаємо, 9 липня Уряд схвалив постанову, якою затверджено ліміти обсягів природного газу для споживачів у розрізі регіонів та помісячно до кінця опалювального сезону з урахуванням зменшення для ТКЕ на 30% починаючи з 1 серпня 2014 року.

Антикризовий енергетичний штаб, який очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, доручив Держенергоефективності підготувати проект урядового документу щодо комплексного плану середньострокових заходів, спрямованих на стимулювання зменшення споживання та заміщення природного газу підприємствами теплопостачання, промисловими споживачами, бюджетними установами та організаціями, населенням. Такий план має бути розрахований на період 2014-2017 років.

 

 

версія для друку