українська російська англійська
На українсько-польському кордоні проходять Європейські Дні Добросусідства
09.08.2014 | 13:10
Волинська ОДА

На українсько-польському кордоні у районі сіл Адамчуки (Грабівська сільська рада Шацького району) та Збереже (Гміна Воля Угруська Влодавського повіту Люблінського воєводства) проходять Європейські Дні Добросусідства (з 7 по 10 серпня). Їх організовують вже вшосте на кордоні України та Республіки Польща.

У рамках Європейських Днів Добросусідства відбулося відкриття тимчасового пішохідно-велосипедного кордонного переходу Адамчуки-Збереже та V Міжнародна конференція «Наше Полісся, наш Буг».

Серед гостей були - голова Волинської ОДА Володимир Гунчик, воєвода Люблінського воєводства Войчєх Вільк, Генеральний консул Республіки Польща в Луцьку Беата Бживчи та консул Генерального консульства України в Любліні Сергій Сидюк.

Голова обласної державної адміністрації  в ході Міжнародної конференції наголосив на важливості відкриття прикордонного переходу Адамчуки-Збереже з огляду на євроінтеграційний курс України та необхідність розвитку українсько-польських відносин у різних сферах життєдіяльності. Зауважив, що двосторонні взаємини починаються безпосередньо на прикордонних територіях між простими людьми, а кордон не повинен бути місцем, яке розділяє народи, а навпаки їх зближує.

Володимир Гунчик зауважив, що докладе усіх зусиль, щоб двостороння співпраця Волинської області та Люблінського воєводства набула дійсно нового значення та стала запорукою успішної реалізації державної політики у сфері європейської інтеграції, проголошеної Президентом України Петром Порошенком.

Воєвода Люблінського воєводства Войчєх Вільк у свою чергу повідомив, що влада Люблінщини бачить Волинську область своїм стратегічним партнером та продовжуватиме роботу у напрямку розвитку активного співробітництва, у тому числі будівництва нового пункту пропуску «Збереже-Адамчуки», що дасть змогу повніше використовувати існуючий рекреаційно-оздоровчий потенціал суміжних територій і сприятиме розвитку перспективного міжнародного екологічного туризму та відпочинку. Про роль ініціатив місцевих громад на польсько-українсько-білоруському прикордонні поінформувала керівник Секретаріату Єврорегіону «Буг» з польської сторони Галина Грабарчук.

Люблінський воєвода та голова облдержадміністрації домовилися про зустріч, яка відбудеться у вересні в Любліні Республіки Польща.

Під час конференції розглядалися також наступні питання: роль Днів Добросусідства для промоції туризму та будівництва прикордонного пункту пропуску «Адамчуки-Збереже»; реалізація транскордонних проектів, які мають вплив на розвиток Влодавського повіту і Шацького району; проведення соціологічного опитування осіб, які перетинали кордон під час Європейських Днів Добросусідства.

 

версія для друку