українська російська англійська
Укрдержреєстр співпрацює з Конфедерацією будівельників України у сфері надання послуг з держреєстрації прав на нерухомість
11.08.2014 | 14:04
Прес-служба Державної реєстраційної служби

У приміщенні Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України відбулося розширене засідання Ради директорів Конфедерації будівельників України, під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Дмитра Ісаєнка та Президента Конфедерації Льва Парцхаладзе. У засіданні взяли участь голова Укрдержреєстру Ганна Онищенко та начальник реєстраційної служби м. Києва Андрій Янчук.

У ході зустрічі обговорювались актуальні питання державної реєстрації прав на нерухомість, а також пропозиції представників Конфедерації щодо вдосконалення законодавства у будівельній галузі, зокрема, й щодо процедури оформлення прав на нерухоме майно.

Нагадаємо, що 19 червня 2014 року було підписано Меморандум між Укрдержреєстром, Головним управлінням юстиції у м. Києві та Конфедерацією будівельників України, основною метою якого було налагодження співпраці між сторонами у сфері надання послуг з державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, зокрема, шляхом виокремлення державних реєстраторів, що прийматимуть документи для державної реєстрації прав від забудовників.

Станом на сьогодні у міському центрі надання адміністративних послуг, за адресою м. Київ, Дніпровська набережна 19-Б, для надання послуг забудовникам у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно задіяно 7 реєстраторів та 2 консультанти. Якщо взяти період з 10 червня по 21 липня 2014 року, то прийнятих та опрацьованих заяв щодо реєстрації права власності з видачею свідоцтв на новозбудовані об’єкти нерухомого майна -3362, з них задоволено 3123 заяви.

Також на виконання положень Меморандуму при Укрдержреєстрі створено робочу групу, за участю керівництва Служби, представників Конфедерації будівельників України, керівників будівельних компаній та організацій забудовників, напрацювання та ініціативи якої обов’язково враховуються Укрдержреєстром при підготовці змін до чинного законодавства України у сфері державної реєстрації прав на нерухомість.

Президент Конфедерації будівельників Лев Парцхаладзе висловив подяку Державній реєстраційній службі України за вирішення питання подачі документів на реєстрацію прав забудовниками до окремих державних реєстраторів, що дало змогу уникнути черг, а також за врахування пропозицій членів Конфедерації, будівельних компаній та організацій забудовників під час розробки змін до чинного законодавства України у сфері державної реєстрації прав на нерухоме майно.

Під час своєї доповіді голова Державної реєстраційної служби України Ганна Онищенко розповіла про заходи, які систематично здійснює Укрдержреєстр у напрямку боротьби з корупційними проявами в реєстраційних службах, а також окреслила майбутні законодавчі зміни у сфері державної реєстрації прав, які, окрім іншого, передбачають надання адміністративних послуг за принципом розподілу на фронт- та бек-офіси, а також децентралізацію влади, шляхом передачі функцій державної реєстрації органам місцевого самоврядування.

За результатами засідання, члени Ради директорів Конфедерації будівельників України відмітили позитивні наслідки співпраці з Укрдержреєстром протягом останніх місяців та висловили сподівання на подальші тісні партнерські відносини, спрямовані на вдосконалення сфери державної реєстрації прав на нерухоме майно.

версія для друку