українська російська англійська
Запорізька АЕС підтвердила відповідність вимогам міжнародних стандартів
12.08.2014 | 17:57
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

На Запорізькій АЕС відбувся наглядовий аудит інтегрованої системи управління (ІСУ). Мета аудиту - підтвердження відповідності ІСУ Запорізької АЕС вимогам міжнародних стандартів ISO 9001:2008 та ISO 14001:2004. Це стандарти, які встановлюють вимоги до системи менеджменту якості та системи екологічного управління.

Відповідальність за супровід системи управління та системи екологічного управління на Запорізькій АЕС лежить на двох функціональних підрозділах - службі якості та службі охорони навколишнього середовища. Саме вони впроваджують зовнішні вимоги, розробляють відповідні виробничі документи, а структурні підрозділи ЗАЕС їх виконують. Організацію цієї діяльності, а також дотримання встановлених вимог перевіряли аудитори органу з сертифікації. За три дні дві паралельно працюючі групи перевірили 24 підрозділи ЗАЕС.

За результатами перевірки невідповідностей вимогам стандартів не виявлено - ні за системою якості, ні за системою екологічного управління. Видано рекомендації, так звані «потенціали до покращення».

Однією з рекомендацій було залучення фахівців у сфері якості та охорони навколишнього середовища з інших станцій ДП «НАЕК «Енергоатом» до проведення внутрішніх аудитів структурних підрозділів та керівництва ЗАЕС. Такий підхід дає можливість порівнювати досягнення і переймати «позитивну практику», наявну у наших колег на сусідніх станціях.

«Результати наглядового аудиту - це підсумок спільної роботи всього колективу Запорізької АЕС, який впевнено підтверджує свою бездоганну репутацію і продовжує плідно працювати на благо держави й українського народу» - зазначив генеральний директор Запорізької АЕС В'ячеслав Тищенко.

Другий наглядовий аудит на Запорізькій АЕС відбудеться у 2015 році, оскільки відповідність вимогам потрібно підтверджувати щороку. А вже після трьох років буде проводитися ресертифікаційний аудит, який має підтвердити, що вся система менеджменту як єдине ціле зберігає свою відповідність і результативність.

Довідка

Робота з інтегрованої системи управління ведеться у рамках ДП НАЕК «Енергоатом». Новаторами у цій системі була Рівненська АЕС - вона першою отримала сертифікат. Слідом - Южно-Українська АЕС. Близько трьох років робота з підготовки до сертифікації велася паралельно на Хмельницькій, Запорізькій станціях і у ВП «Атомремонтсервіс». На сьогодні сертифіковано всі атомні електростанції, АРС і дирекція ДП НАЕК «Енергоатом.

 

версія для друку