українська російська англійська
Міжвідомчий координаційний штаб з питань соцзабезпечення громадян України, які переміщуються з районів проведення АТО та тимчасово окупованої території, повідомляє
13.08.2014 | 11:04
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Державна служба України з надзвичайних ситуацій продовжує опікуватися жителями Сходу країни та доставляти гуманітарну допомогу до звільнених від терористів міст. Жителі всієї України долучаються до збору продуктів харчування та речей першої необхідності, а рятувальники доставляють їх до місця призначення.

Лише 12 серпня рятувальники доставили до східних регіонів України 18 тонн гуманітарної допомоги, а саме: продукти харчування, одяг, дитячі іграшки, речі першої необхідності. 6 тонн гуманітарної допомоги до міста Слов’янськ Донецької області доставили запорізькі рятувальники та 12 тонн  - доставили Сумські рятувальники у м. Лисичанськ Луганської області.

“Люди, які нині проживають у звільнених від терористів містах, розгублені, налякані, зневірені у власних силах. Вони потребують нашої підтримки та допомоги. Тому рятувальники нині працюють цілодобово, аби допомогти жителям швидше повернутися до звичного життя”, - зазначає Сергій Біляєв, керівник зведеного аварійно-рятувального загону ДСНС України, який нині відновлює інфраструктуру на Луганщині.

Загалом на Схід України рятувальники вже доставили близько 270 тонн гуманітарної допомоги.

 

Транзитні пункти та переміщення

Міжвідомчий координаційний штаб вирішує питання щодо всебічної допомоги людям, які тимчасово вирішили покинути власні домівки. Зокрема, лише за минулу добу до регіональних штабів звернулося 2 952  особи з питань переміщення з районів проведення антитерористичної операції. Таким чином, станом на 12 серпня, ці люди були переміщені до інших регіонів країни. Всього через регіональні штаби  було переміщено до інших регіонів України та зареєстровано 99 437 жителів східних регіонів.

Як відомо, на кордоні проведення АТО розгорнуто 4 транзитні пункти для зустрічі внутрішньо переміщених осіб: у Донецькій області – у містах Красноармійськ, Волноваха та Маріуполь, у Луганській області у місті Сватове, до яких протягом доби звернулося 114 осіб, з них 31 дитина та 6 інвалідів (загалом – 3 725 осіб). На цей час у зазначених пунктах перебуває 195 осіб (з них 50 дітей та 11 інвалідів), яких забезпечено відповідними умовами для перебування, вирішується питання щодо їх відправки.

Також на території Луганської  області (м. Щастя) з 31 липня 2014 року та Донецької області (с. Орли Покровського району) з 11 серпня 2014 року розгорнуто 2 пункти для зустрічі осіб, які переміщуються гуманітарними коридорами з району проведення антитерористичної операції.

Протягом доби через пункт м. Щастя (Луганська обл.) перемістилось 501 особа, з початку дії пункту 5 419 осіб.

Протягом доби через пункт с. Орли (Донецька область) перемістилось
483 особи, з початку дії пункту 483 особи.

Укрзалізницею забезпечено підготовку рухомого складу для безперебійного виїзду тимчасово переміщених осіб до інших регіонів України. Згідно із заявками регіональних штабів та транзитних пунктів за останню добу забезпечено перевезення залізничним транспортом 119 осіб (з них 32 дитини), загалом – 3 319 осіб.

 

Допомога жителям Сходу у відновленні паспортних документів

Міжвідомчий координаційний штаб опікується питанням видачі паспортних документів громадянам України, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Зокрема, Державна міграційна служба розробила механізм оформлення паспорта громадянина України  зазначеної категорії осіб.

У разі відсутності бланків паспорта людині видається тимчасове посвідчення, що підтверджує особу, довідка про реєстрацію місця проживання та копія заяви про видачу втраченого паспорта (у разі оформлення паспорта замість втраченого або зіпсованого), які надсилаються ініціатору. Після одержання зазначених вище документів разом із заявою про видачу паспорта відповідальним територіальним підрозділом здійснюється оформлення і видача паспорта.

 

Діти Сходу України  - у безпеці!

Із закладів соціального захисту дітей, що знаходяться на території проведення АТО, завдяки оперативним діям Міжвідомчого координаційного штабу, евакуйовані всі діти.

Зокрема, з Луганської області до інших регіонів України було переміщено 15 дитячих будинків сімейного типу та 25 прийомних сімей, в яких виховується 40 рідних дітей та 123 дитини-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування. Всього -163 дитини.

З Донецької області до інших областей України, завдяки роботі Міжвідомчого координаційного штабу, перевезено 28 дитячих будинків сімейного типу та 60 прийомних сімей, в яких виховується 78 рідних дітей та 291 дитина-сирота і дитина, позбавлена батьківського піклування. Всього - 369 дітей.

 

Державна допомога у тимчасовому місці проживання

Регіональними штабами спільно з місцевими органами виконавчої влади постійно проводиться пошук приміщень для розміщення громадян, здійснюється паспортизація. На даний час визначено 2 189 об’єктів,  у яких можливе розміщення 27 тис. 555 людей (докладніше дивіться на Інтеренет-ресурсі vpo.gov.ua).

За медичною допомогою в областях та місті Києві з числа тимчасово переміщених осіб звернулося за добу 498 осіб (загалом – 23 189). З них госпіталізовано 49 дорослих (2 494) та 34 дитини (1 735). Взято на медичний облік 63 людини (загалом – 11 657 людей). Проведено зазначеній категорії населення медичних оглядів, флюорографій тощо за добу – 125 (загалом – 12 695).

За допомогою із працевлаштування до Державної служби зайнятості звернулося  5 859 осіб з  АР Крим, Донецької та Луганської областей. Працевлаштовано 917 осіб (256 – з Криму, 661 – із східних областей), отримали статус безробітного 3 476 осіб (739 - з Криму, 2 737 – із східних областей), призначено (поновлено) виплату допомоги по безробіттю 2 831 особі.

Відновлення систем життєзабезпечення звільнених міст Донбасу

Піротехнічними підрозділами ДСНС України з початку виконання робіт (з 6 липня 2014 року) виявлено та вилучено 10 738 од. боєприпасів, з них: артилерійських снарядів - 700; мінометних мін – 729; бойових гранат та мін - 735; реактивних боєприпасів - 88; інших вибухонебезпечних предметів – 8 486.

Протягом минулого тижня рятувальники зведеного аварійно-рятувального загону ДСНС України, що виконує завдання на території Донецької області за допомогою інженерної техніки, розібрали 3 завали будинків по вул. Попова 99, Жовтнева 6, Леніна 53, які були повністю зруйновані внаслідок обстрілу сепаратистами.

Завантажено та вивезено понад 60 тонн уламків будівельних конструкцій, розчищено від залишків барикад близько 1 км вулиць та доріг.

Спільними зусиллями рятувальників та комунальних служб введено в дію підстанції «Слов’янськ город 110» та «Строймаш 110». В повному обсязі відновлено електропостачання в 14 із 14 мікрорайонів м. Слов’янська. Всього до електропостачання підключено 99,5% абонентів.

Рятувальниками зведеного аварійно-рятувального загону ДСНС України,  що виконує завдання на території Луганської області у м. Лисичанськ, за тиждень за допомогою інженерної техніки та засобів малої механізації зрізано обвислі частини залізобетонних конструкцій, що створювали загрозу травмування мешканців 9 поверхового будинку по вул. Квартал Жовтневої революції, 17, та проведено роботи по розбиранню його зруйнованої частини.

Проведено роботи з відновлення будівлі дитячого садочка №8 «Світлячок» Лисичанської міської ради (відновлено покрівлю будівлі та металеву огорожу території закладу, розчищено територію закладу від уламків вибухонебезпечних предметів та будівельних конструкцій).

Рятувальники завантажили та вивезли 28 тонн уламків будівельних конструкцій, розчистили від залишків барикад близько 1 км вулиць та доріг.

 

Безпека та правопорядок на звільнених територіях Сходу України

На території Луганської та Донецької областей організовано  роботу блокпостів, завдяки яким громадяни мають змогу залишити територію бойових дій та прибути в тимчасові пункти внутрішнього переміщення осіб.

Блокпости посилені складом бронетехніки та нарядами ДАІ. З метою забезпечення порядку та своєчасного розгляду заяв і повідомлень громадян про злочини чи інші правопорушення забезпечено роботу слідчо-оперативних груп.

 Також проводиться перевірка документів громадян, які знаходяться у транспортних засобах, у тому числі їх ідентифікація за наявними обліками та базами даних МВС.

 

Гарячі лінії допомоги

Для людей, які планують виїхати з району проведення АТО - Міжвідомчий координаційний штаб, Державна служба України з надзвичайних ситуацій: 101, 044-247-30-02, 044-247-32-92, http://www.mns.gov.ua/content/baner.html

Для отримання інформації від органів виконавчої влади - Урядова гаряча лінія: 0-800-50-73-09.

Для отримання допомоги у працевлаштуванні - Державна служба зайнятості: 0-800-50-50-60; http://www.dcz.gov.ua, http://www.trud.gov.ua та з питань пенсійних виплат - Пенсійний фонд: 0-800-50-37-53; http://www.pfu.gov.ua

Для отримання соціальної допомоги  - Міністерство соціальної политики: 044 289-53-68, http://www.mlsp.gov.ua

З питань відновлення втрачених документів - Державна міграційна служба: 044-278-50-30; http://dmsu.gov.ua

Міністерство освіти та науки України: 044 481-32-11

Гаряча лінія Міністерства охорони здоров’я: 0-800-801-333

Інтерактивний онлайн ресурс для переселенців: http://www.vpo.gov.ua

 

Корисні ресурси

Дорожня карта для людей, внутрішньопереміщених в межах країни, для вирішення питань соціального захисту та забезпечення першочергових потреб http://www.mns.gov.ua/files/2014/7/15/dorogn_karta.pdf

Дорожня карта як знайти роботу внутрішньопереміщеним особам  http://www.mns.gov.ua/files/2014/8/7/UNDP_employm_IDPsUkraine.pdf

 

Контакт для журналістів

Наталія Бистра, прес-секретар Державної служби України з надзвичайних ситуацій, firepost@ukr.net,  044 247 32-31, моб +38 050 618 77 81.

 

версія для друку