українська російська англійська
Ігор Швайка: Україна здатна самотужки забезпечити продовольством східні регіони
13.08.2014 | 17:07
Прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства

Сьогодні, 13 серпня, у прес-центрі Будинку Уряду відбувся брифінг Міністра аграрної політики та продовольства України Ігоря Швайки.

Міністр детально розповів про дії Уряду та Мінагрополітики України, зокрема, щодо постачання продовольства у східні регіони країни.

Так, станом на 12 серпня за підтримки Держсільгоспінспекції України, департаментів агропромислового розвитку облдержадміністрацій (сімнадцять регіонів) постраждалим жителям Донбасу та військовослужбовцям в зоні АТО направлено орієнтовно 1110 тонн допомоги продуктами харчування та до 18 тонн гуманітарної допомоги (постільна білизна, одежа, засоби гігієни тощо). Допомога надходила безпосередньо як від потужних сільськогосподарських та переробних підприємств, так і від фермерських, а також від населення і селищних рад.

«Одне з головних завдань Міністерства – забезпечення продовольчої безпеки країни. І Мінагрополітики щодня системно працює над виконанням цього завдання, безкоштовно постачаючи продукти харчування у Донецьку та Луганську області, – заявив Ігор Швайка. - Завтра зранку до Луганської області буде відправлено гуманітарну допомогу з Києва, а також з Харкова та Дніпропетровська. Пунктом призначення стане місто Щастя».

Міністр наголосив, що робота з постачання гуманітарної допомоги у східні регіони триває постійно, без будь-якого афішування, як це робить Росія. «Ми самі спроможні забезпечити наших громадян продуктами харчування та гуманітарною допомогою. Найкращою допомогою від сусіда-агресора стало б звільнення Росією Донбасу», - зазначив Ігор Швайка.

Також під час брифінгу Міністр аграрної політики та продовольства Ігор Швайка підбив попередні підсумки збору ранніх зернових та зернобобових культур.

Станом на 12.08.2014 року ранні зернові та зернобобові культури зібрані на площі 9,4 млн. га (у 2013 році – 9,98 млн. га), або 96% до прогнозу, намолочено – 34,0 млн. тонн зерна при середній урожайності 36,2 ц/га, яка на 4,7 ц/га вища відповідного періоду минулого року.

 

версія для друку