українська російська англійська
Мінприроди щодо підготовки до затвердження Національної програми імплементації Угоди про асоціацію
14.08.2014 | 11:14
Прес-служба Міністра екології та природних ресурсів України

12 серпня 2014 року відбулася прес-конференція  Міністра екології та природних ресурсів України Андрія Мохника на тему «Роль Мінприроди у підготовці до затвердження Національної програми імплементації Угоди про асоціацію».

Розповідаючи журналістам про важливість цієї Угоди, Міністр наголосив:  «Нещодавнє  підписання економічної частини Угоди про асоціацію відкриває для України нові горизонти та можливості, разом з тим, адаптація європейського законодавства є значним викликом як для законотворців, так і для економіки в цілому».

Він підкреслив важливість залучення до законотворчості широкого загалу: «Розробка та прийняття нового законодавства у сфері довкілля потребує особливої уваги. Більш того, підготовка екологічного законодавства повинна проходити за участі представників бізнесу та інститутів громадянського суспільства, що дозволить максимально врахувати українські реалії».

Міністр навів кілька прикладів того, що потрібно буде зробити Україні в плані охорони довкілля: «У галузі  законодавства щодо якості атмосферного повітря українська сторона взяла на себе зобов’язання протягом 3 років (з моменту набрання чинності Угоди) прийняти національне  законодавство про якість атмосферного повітря; провести оцінку національного споживання палива, встановити систему  моніторингу якості палива та заборонити продаж етилованого бензину; зменшити вміст сірки у деяких видах рідкого палива. Протягом 5 років - встановити систему оцінки якості атмосферного повітря та провести заходи щодо поліпшення його якості. Протягом 6 років забезпечити заборону використання важкого дизельного палива, газу та нафти із вмістом сірки».

У галузі управління відходами та ресурсами керівник Мінприроди відзначив такі зобов’язання, що їх взяла на себе Україна: «Протягом 5 років встановити механізм повного покриття витрат (за принципом «забруднювач платить» та за принципом розширеної відповідальності виробника)».

Підсумовуючи виступ, Міністр наголосив: «Зважаючи на той факт, що європейські екологічні стандарти є найвищими в світі, а політику охорони навколишнього природного середовища потрібно інтегрувати в майже всі сфери економіки, виконання положень Угоди представляє собою тривалий трансформаційний процес».

 

версія для друку