українська російська англійська
У Києві та Львові знижуватимуть рівень стигми та дискримінації до ВІЛ-позитивних пацієнтів
14.08.2014 | 11:56
Прес-служба Міністерства охорони здоров'я України

У рамках соціального проекту «Толерантна медицина» медичні працівники пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД.

Представниками Київського міського відділення ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД», був презентований соціальний проект «Толерантна медицина: Зменшення стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, до представників груп найвищого ризику в медичних закладах м. Києва». В рамках проекту 720 медичних працівників столиці пройдуть навчання з теми формування толерантного ставлення до пацієнтів, які живуть з ВІЛ/СНІД та представників груп найвищого ризику (наркозалежних; чоловіків, що мають секс з чоловіками та працівників комерційного сексу).

Про це йшлося під час прес-конференції, темою якої стала дискримінація хворих на ВІЛ/СНІД, за участі представників ВБО «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» та Голови Держслужби України соцзахворювань Володимира Курпіти.

Як заявив під час заходу В. Курпіта, рівень взаємної поваги та толерантності у процесі діалогу між лікарем та пацієнтом часто формує бажання чи небажання останнього продовжувати лікування.

Громадські діячі підкреслили, що окрім навчання та юридичного представництва, серед заходів проекту передбачено проведення оцінки рівня стигми та дискримінації, пов’язаної з ВІЛ, серед медичних працівників; впровадження у медичних закладах політики протидії стигматизації та дискримінації та політики, «дружньої» до ВІЛ-позитивних людей та груп найвищого ризику.

«Наша робота буде спрямована на побудову позитивної комунікації між пацієнтом та медичним працівником, в основі якої лежать толерантне ставлення та взаємоповага. Успіх лікування кожного пацієнта залежить не тільки від правильно поставленого діагнозу та призначеного лікування, а і сприятливого психологічного середовища», - зазначила Оксана Брижовата, керівник відділу інноваційних програм ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Проект «Толерантна медицина» є частиною проекту RESPECT, який впроваджується ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» у м. Києві та Львові, у партнерстві з Держслужбою України соцзахворювань, відповідними департаментами охорони здоров’я, за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Довідково

За оціночними даними в Україні проживає близько 250 тисяч ВІЛ-інфікованих осіб, з яких лише 142 тис. – перебувають під медичним наглядом. За перше півріччя поточного року в країні зареєстровано 10 759 нових випадків ВІЛ-інфекції. Це на 0,9% вище показника за аналогічний період попереднього року. Надзвичайно складна ситуація у східних областях України, які є найбільш уражені епідемією.

Розширення лікувальних програм дало змогу досягти зниження смертності від СНІДу на 10% у 2013 році, порівняно з 2012 роком. Тенденція до зниження кількості смертей, зумовлених СНІДом збережена. Для збереження такої позитивної динаміки в країні до кінця року терапією буде охоплено 73 тисячі пацієнтів.

 

версія для друку