українська російська англійська
Кабінет Міністрів затвердив проекти реконструкції ВРП-750 Запорізької та Рівненської АЕС
14.08.2014 | 17:54
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Кабінет Міністрів України своїм розпорядженням від 13 серпня затвердив проекти реконструкції відкритих розподільчих пристроїв – 750 кВ (ВРП-750) Запорізької та Рівненської АЕС. Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду 13 серпня.

Реконструкція ВРП-750 відбуватиметься за кошти ДП НАЕК «Енергоатом», передбачені на ці заходи у тарифі Компанії на відпуск електричної енергії.

Проекти з реконструкції ВРП-750 є невід’ємною складовою проектів зі спорудження нових ліній електропередач в Рівненській, Запорізькій та Київській областях. 13 серпня Кабмін також затвердив виділення коштів на спорудження нової повітряної лінії електропередач (ЛЕП) протяжністю 200 км. «Запорізька АЕС – підстанція Каховська».  Аналогічне рішення було прийнято стосовно будівництва ЛЕП «Рівненська АЕС – підстанція Київська» протяжністю 350 км.

Нагадаємо, що у жовтні 2010 року і вересні 2011 року НЕК "Укренерго" підписала кредитні договори з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Європейським інвестиційним банком (ЄІБ) на загальну суму 350 млн. євро у рамках проекту будівництва повітряної лінії електропередач «Запорізька АЕС – підстанція Каховська".

 У лютому 2008 року між Україною та ЄБРР було укладено кредитну угоду щодо фінансування будівництва ЛЕП 750 кВ «Рівненська АЕС – підстанція Київська". У жовтні 2008 року аналогічна кредитна угода на 150 млн євро була підписана з ЄІБ.

Довідка

Після введення в 2004 році в експлуатацію енергоблоку №4 потужністю 1000 МВт РАЕС працює з диспетчерським обмеженням через відсутність можливості передачі електроенергії. Реконструкція ВРП-750 на РАЕС дозволить здійснити підключення лінії електропередач «РАЕС - підстанція Київська» та збільшити відпуск електроенергії.

Основними цілями реконструкції ВРП-750 Запорізької АЕС та будівництва повітряної лінії 750 кВ Запорізька АЕС – підстанція Каховська є підвищення надійності режимів роботи південної частини Об’єднаної енергосистеми України (ОЕС)  за рахунок зняття мережевих обмежень видачі потужності Запорізької АЕС, стабілізації напруги в Південній енергосистемі.

 

версія для друку