українська російська англійська
Володимир Хоменко: Якщо хабарі не буде за що давати, їх ніхто й не даватиме
15.08.2014 | 11:28
Прес-служба Державної фіскальної служби

Якщо хабарі не буде за що давати, їх ніхто й не даватиме. Про це Перший заступник Голови Державної фіскальної служби Володимир Хоменко заявив під час семінару, присвяченого обговоренню концепції Служби фінансових розслідувань України, відповідних законодавчих змін податкового законодавства та механізмів їх застосування, що відбувся у Києві.

Семінар проходив у режимі відеоселекторної наради для представників бізнесу та громадськості Черкаської, Запорізької, Харківської, Рівненської, Кіровоградської, Чернівецької та Дніпропетровської областей.

Посадовець наголосив, що для нормальної роботи бізнесу необхідно глобально усунути передумови корупції:

"Як приклад наведу детінізацію алкогольного ринку. Нам вдалося переломити ситуацію завдяки знищенню тіньових поставок спирту, вдалося забезпечити контрольоване його виробництво, - розповів Володимир Хоменко. - У скорому часі будуть запроваджені електронні акцизні марки, буде наведено лад із ліцензуванням і роздрібною торгівлею. У результаті налагодження всього ланцюжку зникне складова корупції в усій галузі. Якщо хабарі не буде за що давати, їх ніхто й не даватиме".

Щодо корупції у Державній фіскальній службі Володимир Хоменко зазначив, що корупційна складова досить висока, адже ні "податкові ями", ні конвертцентри не можуть працювати без підтримки співробітників ДФС: "Це однозначно, ми це бачимо. Ми проводимо наради, на яких ставимо питання регіонам, як вони відпрацьовують конверти та інші тіньові схеми. Також активно працюють підрозділи внутрішньої безпеки, які зобов'язані виявляти корупціонерів".

Схожа ситуація, за словами Першого заступника Голови ДФС, і на товарних потоках.

"У кожному окремому випадку треба усунути свій фактор суб'єктивізму, це й дасть можливість усунути корупційну складову, - переконаний Володимир Хоменко. - Боротися з кожним корупціонером складно. І ми маємо не боротися з наслідками, а усувати причину. Це мусить робити не лише фіскальна служба, а й усі правоохоронні органи".

На знищення корупції, каже податківець, мають працювати реформа податкової системи, скорочення кількості податків і контролюючих органів. А СФР покликана "добити" хабарництво:

"У новій Службі будуть застосовуватися інформаційні технології, щоб шляхом аналізу відбирати юросіб, яких треба перевіряти. Це виб'є підґрунтя корупції. Але для цього доведеться у 2-3 рази скоротити кількість правоохоронців, що займаються перевірками бізнесу."

Нагадаємо, у Львові, Хмельницькому, Одесі та Києві пройшли кущові семінари, присвячені обговоренню концепції створення Служби фінансових розслідувань. Зустрічі, ініційовані Прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком, передбачають діалог представників ДФС, громадськості та бізнесу.

версія для друку