українська російська англійська
Працівники міліції викрили «конверт» з річним обігом близько 9 мільярдів гривень
19.08.2014 | 16:04
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ВНУТРІШНІХ СПРАВ

Працівники Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС викрили «конверт» з річним обігом близько 9 мільярдів гривень. За попередньою інформацією гроші від нелегальних операцій йшли на підтримку сепаратистського руху на сході України. На цей нелегальний конвертаційний центр працювали службові особи кількох комерційних банків та фірм, які розташовані на території столиці та ще двох областей. Під час обшуків вилучено понад два десятки мільйонів гривень.

Як повідомив начальник Департаменту Державної служби боротьби з економічною злочинністю МВС України Василь Пісний, за попередньою оперативною інформацією, отримані від незаконної конвертації готівкові кошти йшли на підтримку та фінансування сепаратистської діяльності у Донецькій та Луганській областях.

Зловмисники здійснювали незаконну діяльність, пов’язану з конвертацією безготівкових коштів у готівку і навпаки, з подальшим їх переведенням в іноземну валюту. Також правопорушники займались легалізацією коштів, здобутих злочинним шляхом.

З метою припинення незаконної діяльності «конверта» правоохоронцями було проведено низку санкціонованих обшуків офісних, жилих приміщень, автотранспорту тощо. У результаті проведення цих заходів вилучено різної готівкової валюти без правовстановлюючих документів на 24 мільйони гривень, а також комп’ютерну техніку, магнітні носії, «чорну» бухгалтерію та інші речові докази злочинної діяльності.

За вказаним фактом Головним слідчим управлінням МВС України розпочато досудове розслідування  за ознаками злочинів, передбачених ст. 205 (Фіктивне підприємництво) та 209 (Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

 

 

 

версія для друку