українська російська англійська
Закон про реформування ГТС повністю відповідає зобов'язанням України в рамках СОТ, - Урядовий уповноважений із питань євроінтеграції
20.08.2014 | 11:44
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Закон про реформування системи управління українською ГТС розроблений у повній відповідності з Генеральною угодою з торгівлі послугами та жодним чином не порушує зобов’язання України в рамках Світової організації торгівлі. Про це заявив Урядовий уповноважений із питань європейської інтеграції Валерій Пятницький.

У деяких російських ЗМІ з’явилося повідомлення щодо начебто порушення Україною зобов’язань у рамках СОТ стосовно послуг трубопровідного транспорту в зв’язку з ухваленням минулого тижня Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України».

У зв’язку з цим Урядовий уповноважений із питань євроінтеграції заявляє, що даний закон розроблено у повній відповідності з Генеральною угодою з торгівлі послугами (ГАТС): «Як і раніше, українська газотранспортна система залишається під юрисдикцією держави Україна. При цьому законом у прозорий недискримінаційний спосіб визначено умови щодо оператора ГТС і жодним чином не обмежується доступ до послуг із транспортування для членів СОТ».

«Тому твердження окремих представників російської влади та експертів стосовно так званих «порушень» є безпідставними», - наголосив Валерій Пятницький.

 

версія для друку