українська російська англійська
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков зустрівся із делегацією Ради Європи
27.08.2014 | 20:43
Прес-служба Міністерства внутрішніх справ

Про роботу української міліції щодо забезпечення прав громадян, які знаходяться в зоні конфлікту, тимчасове переселення людей, в тому числі дітей зі сходу нашої держави, а також реформування відомства йшлося сьогодні під час зустрічі Міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова із Директором з питань прав людини Генерального Директорату з питань прав людини і верховенства права Ради Європи Крістосом Джиакомопулосом.

Зокрема, Міністр зупинився на відновлені законних прав та інтересів громадян, які проживають у зоні проведення АТО.

«Функція МВС зараз полягає, у першу чергу, у забезпеченні правопорядку і верховенства права у тих містах, які уже звільнені від терористів. Як приклад, наведу Слов`янськ. Туди повернулися жителі, працюють муніципальні та соціальні органи, учбові заклади, лікарні», - зазначив очільник МВС.

За словами Міністра, дуже серйозна робота проводиться правоохоронцями щодо створення та функціонування транзитних пунктів для тимчасового переселення громадян.

«Я хотів би наголосити на тому, що у нас не існує фільтраційних таборів для біженців, у нас є транзитні фільтраційні пункти, через які громадяни можуть тимчасово виїхати до інших регіонів держави. І, якщо вони не можуть цього зробити за кілька годин, то у цих транзитних пунктах громадяни можуть перебувати певний час. Звісно, правоохоронці у таких пунктах проводять перевірки осіб і, якщо у когось виявляють зброю, інші заборонені предмети, чи особа перебуває у розшуку, то її відповідно передають до правоохоронних органів», - повідомив Арсен Аваков.

Керівник правоохоронного відомства розповів представникам Ради Європи, що в Україні уже створено центральний орган виконавчої влади, який займається питаннями переселення громадян як з Криму, так і з зони проведення АТО.

«На кожному засіданні Уряду ми розглядаємо питання, що стосуються переселення. Так, сьогодні йшлося про можливість студентів зі сходу країни продовжити навчання в інших вузах держави», - повідомив Міністр.

У свою чергу Крістос Джиакомопулос зазначив, що мета Ради Європи допомогти Україні у цей складний час провести усі необхідні реформи та відповідно виконати усі міжнародні зобов’язання.

«Наша мета – не критикувати, а допомагати. У нас є кілька напрямків, де би ми хотіли з вами тісно співпрацювати. Це реформа судової системи та правосуддя, а також реформування МВС, зокрема, створення незалежних органів розслідування», - звернувся представник Ради Європи.

Пан Крістос також повідомив, що найближчим часом відбудеться засідання Міжвідомчої дорадчої групи щодо розслідування подій на Майдані та закликав представників МВС долучитися до роботи групи, а також про проведення наприкінці вересня Міжнародної конференції з цього питання, куди буде залучено багато експертів: «Завдання міжвідомчої дорадчої групи – не контролювати чи критикувати, а радити як краще розслідувати. Адже там залучені фахівці, які уже мали досвід розслідування подібних злочинів та подій».

Під час зустрічі сторони також обговорили зміни до законодавства України, що стосуються дотримання основних прав людини. Зокрема, йшлося, про зміни строків превентивного затримання в зоні проведення АТО.

«Ми відкриті, ми хочемо змін і нам потрібен міжнародний досвід. І ми вдячні усім тим, хто нам в цьому допомагає», - підсумував Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

 

 

версія для друку