українська російська англійська
Олександр Сич зустрівся з представником Ради Європи Крістосом Джіакомопулосом
28.08.2014 | 21:17
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

28 серпня 2014 року Віце-прем’єр-міністр України Олександр Сич провів робочу зустріч із директором з прав людини Генерального директорату з прав людини та верховенства права Ради Європи Крістосом Джіакомопулосом. Сторони обговорили низку аспектів української етнонаціональної політики, а також ситуацію із дотриманням в Україні прав національних меншин.

В ході зустрічі Олександр Сич ознайомив представника Ради Європи з останніми рішеннями Ради міжнаціональної злагоди при Кабінеті Міністрів України, до повноважень якої належить напрацювання концептуальних засад зваженої міжнаціональної політики в Україні. «Раду міжнаціональної злагоди ми створили, зокрема, як інструмент міжетнічного порозуміння, а також раннього виявлення і нейтралізації можливих міжнаціональних конфліктів», - наголосив Олександр Сич.

Урядовець запевнив пана Крістоса Джіакомопулоса у відсутності проблем із порушенням прав етнічних меншин в Україні на державному рівні – на відміну від ситуації на території тимчасово окупованого Кримського півострова, де кримські татари та українці піддаються численним переслідуванням за етнічною та мовною ознаками.  «Сьогодні агресор, усупереч усім нормам міжнародного права, грубо порушує права українців та кримських татар у Криму. У такому ж становищі перебувають українці східного регіону України», - підкреслив Віце-прем’єр-міністр.

У свою чергу пан Крістос Джіакомопулос висловив готовність делегувати свого представника до участі в роботі Ради міжнаціональної злагоди, а також пообіцяв надавати всебічну підтримку розвитку демократичного українського громадянського суспільства і забезпеченню гарантій захисту прав національних меншин в Україні.

За підсумками зустрічі сторони дійшли згоди щодо необхідності залучення європейського досвіду в рамках підготовки Програми соціогуманітарної реабілітації Донбасу, яку український Уряд планує напрацювати спільно з громадським експертним середовищем.

 

версія для друку