українська російська англійська
На Вінниччині відбувся круглий стіл з питань заміщення природного газу на альтернативні та відновлювані джерела енергії
29.08.2014 | 10:52
ВІННИЦЬКА ОДА

28 серпня  за сприяння  організації USAID (Агентство США з міжнародного розвитку), яка фінансує проект «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (МЕР), у м. Вінниці відбувся круглий стіл на тему «Заміщення природного газу альтернативними та поновлюваними джерелами енергії: від розробки інвестиційного проекту до впровадження».

В заході взяли участь голова Міжфракційного об’єднання ВРУ «За енергетичну незалежність» Олександр Домбровський, координатор проекту USAID Андрій Нестеренко,  начальник територіального управління Держенергоефективності Юрій Ренгач, голова правління Біоенергетичної асоціації України Георгій Гелетуха, представники міжнародних фінансових організацій та установ, які впроваджують біоенергетичні проекти, а також керівники комунальних підприємств міст-партнерів Проекту МЕР.

Основною метою проекту "Муніципальна енергетична реформа в Україні" (МЕР) є підвищення енергетичної безпеки України. Проект USAID підтримуватиме ті види діяльності у сфері енергетики, які сприятимуть досягненню загальних цілей та завдань розвитку енергетичного сектору України, в тому числі адаптації до енергетичного законодавства ЄС. Крім того, важливим завданням проекту є значне скорочення викидів парникових газів, які є результатом неналежного використання енергетичних ресурсів на місцевому рівні.  Бюджет проекту складає 13.5 млн.  доларів США та розрахований на 4 роки.

Доповідачами на круглому столі виступили голова Міжфракційного об’єднання Верховної Ради України  «За енергетичну незалежність» Олександр Домбровський, який в своїй доповіді торкнувся  законодавчих ініціатив щодо підтримки біопаливних проектів заміщення природнього газу та Георгій Гелетуха -  голова правління Біоенергетичної асоціації України, який охарактеризував стан та перспективи розвитку біоенергетики в Україні.

Під час засідання круглого столу було обговорено  техніко-економічні аспекти впровадження проектів із заміщення природного газу біомасою в комунальній теплоенергетиці  та пошуки фінансування для проектів із заміщення природного газу альтернативними та відновлюваними джерелами енергії.

 

версія для друку