українська російська англійська
Україні потрібний єдиний державний орган з питань закордонного українства, - Олександр Сич
29.08.2014 | 11:55
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра

Україні бракує державного органу, здатного ефективно координувати політику з питань закордонних українців. Про це наголосив Віце-прем'єр-міністр України Олександр Сич 28 серпня 2014 року під час наради з питань удосконалення координації роботи із закордонними українцями.

Олександр Сич привітав Світовий Конгрес Українців з підписанням Меморандуму про співпрацю із Урядом України та висловив сподівання, що така співпраця буде плідною, а сам документ посилить взаємодію української держави та українців за кордоном.

Урядовець наголосив, що чинним законодавством передбачено існування відповідного центрального органу виконавчої влади, але з різних об’єктивних і суб’єктивних причин його функції наразі виконують МЗС, Мінкультури і Держкомтелерадіо. «Інституційна розпорошеність зусиль, кадрів і ресурсів є особливо неприйнятною в умовах, коли закордонне українство демонструє найвищу готовність надати всебічну допомогу Батьківщині в протистоянні агресору», - підкреслив Олександр Сич.

За підсумками наради Віце-прем’єр-міністр доручив спростити процедуру підготовки і видачі посвідчень закордонних українців, підготувати проекти нормативних змін, які дозволять розширити повноваження і представництво Національної комісії з питань закордонних українців, а також опрацювати питання створення єдиного центрального органу виконавчої влади з питань співпраці із закордонними українцями шляхом реорганізації підрозділів, які наразі опікуються цими питаннями в інших органах виконавчої влади.

«Ми змушені шукати нестандартні рішення, які дають максимальний результат мінімальними коштами. Зокрема, в сфері оптимізації управлінських взаємодій та запобігання дублюванню бюджетних програм. Нам сьогодні як ніколи потрібний результат, а не участь. Олімпійський принцип не на часі», - наголосив Віце-прем’єр-міністр.

 

версія для друку