українська російська англійська
Майже 70% учасників громадського обговорення підтримали перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні
29.08.2014 | 12:06
КИЇВСЬКА МДА

У столиці триває активне обговорення перейменування вулиці Інститутської на вулицю Героїв Небесної Сотні, яке стартувало 20 серпня цього року.

За інформацією директора Департаменту суспільних комунікацій КМДА Марини Хонди, станом на 29 серпня думки громадськості Києва на підтримку проекту і проти нього розподіляються таким чином: 68% учасників обговорення висловилися «за» перейменування, а 32% – «проти».

Свої пропозиції, зауваження та власні редакції проекту рішення, оприлюдненого на офіційному сайті КМДА вже надіслали більше 1350 користувачів порталу. Також близько 200 громадян висловилися з цього приводу, зателефонувавши до «Контактного центру міста Києва» (15-51).

Наразі можна чітко виокремити найбільш популярні та слушні пропозиції прихильників і опонентів. Зокрема, перейменувати лише частину вулицівід Майдану Незалежності до вулОльгинської; назвати її «вулиця Небесної Сотні», бо патріоти, які загинули, вже є героями. На місці трагічних подій пропонується облаштувати архітектурно-меморіальний комплекс, алею і каплицю, зробивши цю ділянку пішохідною.

Однак не можна залишати без уваги і думки опонентів щодо зміни історичної назви вулиці. Не перейменовувати вулиці, провулки, сквери в центрі міста Києваосновна вимога цієї групи відвідувачів порталу. Натомість вони радять перейменувати на Героїв Небесної Сотні одну з вулиць із радянською чи російською назвою.

Обидві сторони обговорення погоджуються з тим, що в місцях найзапеклішого протистояння необхідно встановити пам’ятні знаки загиблим патріотам.

Нагадуємо, що ознайомитися з усіма пропозиціями та зауваженнями, долучитися до обговорення, висловити власну думку громадяни можуть на офіційному сайті Київської міської державної адміністрації, у рубриці «Е-МІСТО» – «Громадське обговорення проектів нормативно-правових актів» (http://projects.kievcity.gov.ua). Також можна звернутися до Контакт-центру за телефонами: 15-51 (зі стаціонарного) або (044) 205-73-37 (з мобільного), за допомогою веб-сайту www.1551.gov.ua, через мобільний додаток «КМДА 1551» для iOS, Android, WinPhone та Windows 8.

Обговорення триває до 20 жовтня 2014 року.

 

версія для друку