українська російська англійська
Жителі з Донецької та Луганської областей матимуть всі соціальні гарантії та комфортні умови проживання взимку
29.08.2014 | 12:33
ПРЕС-СЛУЖБА ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ

Жителі Донбасу, які тимчасово проживають у інших регіонах України, у зв’язку з проведенням на території Донецької та Луганської областей антитерористичної операції, матимуть всі соціальні гарантії та комфортні умови проживання взимку. А всі діти вже 1 вересня підуть до школи. Про це повідомив керівник Міжвідомчого координаційного штабу Василь Стоєцький під час чергового засідання Штабу у Кабінеті Міністрів України.

Керівник Штабу також зазначив, що після звільнення міст Донбасу жителі Донецької та Луганської областей почали повертатися до рідних домівок. Всього на цей час повернулося понад 19 тис. осіб. Найбільша кількість громадян повернулось з Харківської (4 тис. 950 особи), Одеської (2 тис. 189 осіб) областей та з м. Києва (5 тис. 590 осіб). Василь Стоєцький доповів присутнім, що регіональними штабами організовано та здійснюється облік осіб, що повертаються, розробленo порядок безкоштовного повернення залізничним транспортом.

«Проте значна частина людей ще перебувають у різних регіонах України. Більшість з них розселена у санаторно-курортних та оздоровчих закладах та інших закладах державної і комунальної власності, які функціонують у сезонному режимі. Проживання у зимовий період на зазначених об'єктах неможливо через відсутність опалення та газифікації. Також необхідно звільнити 97 навчальних закладів, де розміщено 4 тис. 172 особи. Найбільше осіб необхідно розселити в Одеській (1 тис. 929 осіб), Херсонській (823 особи), Запорізькій (400 осіб), Донецькій (380 осіб) та Миколаївській (232 особи) областях. Всього до 15 жовтня необхідно перемістити 12 тис. 537 осіб. Тому Штабом визначено 1 тис. 623 об’єкти, в яких можна розмістити понад 20 тис. осіб. Таким чином, взимку всі люди матимуть комфортні умови проживання», - зазначив Василь Стоєцький.

Він також зазначив, що напередодні на базі Міжвідомчого координаційного штабу створено п’ять мобільних груп, які сьогодні перебувають у Харківській, Миколаївській, Запорізькій та Херсонській областях, де спостерігається найбільше скупчення тимчасово переселених громадян. Очолюють групи керівники департаментів Центрального апарату ДСНС України. Голова ДСНС України Сергій Бочковський очолює п’яту групу, яка перебуває в Одеській області.

У ході засідання Штабу відбулося пряме включення з п’яти областей, у яких нині працюють групи. Керівники груп доповіли про готовність приміщень для розміщення людей в осінньо-зимовий період. Зокрема, Сергій Бочковський поінформував присутніх, що заклади Одеської області повністю готові до холодної пори року. А робота регіонального штабу є взірцевою і саме такий рівень підготовки повинен бути у кожній області.

Під час засідання було прийнято рішення про подальшу інтенсивну підготовку до осінньо-зимового періоду. Регіональні штаби повинні відзвітувати про готовність місцевих закладів прийняти людей для тимчасового проживання взимку.

Нагадаємо, за даними Міжвідомчого координаційного штабу, на цей час в регіонах України розміщено 199 тис. 1 особу, у тому числі 65 тис. 96 дітей, 24 тис. 764 інвалідів та осіб похилого віку.

 

 

версія для друку