українська російська англійська
Театральна спільнота продовжує підтримку української армії
30.08.2014 | 17:03
Прес-служба Міністерства культури

95-й театральний сезон у Національному академічному драматичному театрі ім. Івана Франка розпочався виставою за драмою Тараса Шевченка – «Назар Стодоля». За ініціативою колективу театру,  усі кошти, що були зібрані з продажу квитків на виставу, а також зі спеціальних скриньок, що знаходилися протягом вистави у фойє театру,  будуть перераховані на потреби українських військових, що перебувають у зоні АТО.

«Символічно, що новий сезон у цей особливий для нас 2014 рік, коли ми відзначаємо 200-річчя нашого Кобзаря – Тараса Шевченка, ми відкриваємо постановкою «Назар Стодоля», – сказав Міністр культури України Євген Нищук. - Нині ми живемо в непрості часи, щодня ми втрачаємо своїх найкращих синів, але певе -  сцена, театр, сила акторів, митців  має силу, аби підняти дух, не дати впасти у стан депресії нашому суспільству. Також я дуже вдячний за ідею колективу Театру, щоб перерахувати кошти від цієї вистави на підтримку наших хлопців, захисників, які воюють за цілісність нашої країни. Ми з вами єдині. І в болі, і в тому незворотному шляху до перемоги, до соборної, незалежної, творчої та надзвичайно героїчної Української Нації»

За підрахунками,  протягом вечора вдалося зібрати 48 680 грн., у скриньки, що були під час вистави, глядачі поклали ще 4700 грн.

«Ще раз закликаємо усіх колег-театралів підтримати нашу ініціативу. Дякуємо усім свідомим і небайдужим. Слава Україні!» - наголошує Генеральний директор Театру Михайло Захаревич.

Благодійні ініціативи у Театрі Франка планують продовжувати і надалі. Вже незабаром тут планують зіграти кілька вистав для дітей з Криму та Сходу України. А також, за допомогою волонтерів, запрошуватимуть на усі вистави дорослих глядачів – як переселенців, так і військових. У Театрі кажутьвідчувають свою відповідальність і силу культури задля покращення нинішньої непростої ситуації в Україні та хочуть бути корисними для держави.

 

 

версія для друку