українська російська англійська
МОЗ та Міноборони спільно вирішать проблему підготовки військових медиків
02.09.2014 | 11:04
Прес-служба Міністерства оборони

Міністерству оборони та Міністерству охорони здоров’я спільно опрацювати та надати на розгляд Кабінету Міністрів України проект постанови щодо відновлення військових кафедр у вищих медичних навчальних закладах України – з такою ініціативою виступив заступник Міністра охорони здоров’я України Василь Лазоришинець під час засідання постійно діючого штабу МОЗ України з питань організації медичного забезпечення за умов надзвичайних ситуацій.

За словами Василя Лазоришинця, життя змушує в режимі онлайн вносити корективи в навчальні плани та міняти акценти в структурі медичної підготовки. Він поінформував, що на виконання відповідної постанови Парламенту та з метою надання медичної допомоги пораненим, вже внесено зміни до діючих навчальних  програм з дисциплін:

- «Внутрішня медицина» - додано теми з військової терапії;

-«Хірургія, дитяча хірургія» - додано теми з військової хірургії;

-«Травматологія та ортопедія» - додано теми з військової травматології;

-«Нейрохірургія» - додано теми з військової нейрохірургії;

-«Гігієна та екологія» - додано теми з військової гігієни;

-«Епідеміологія» - додано  теми з військової епідеміології.

Як повідомляло раніше МОЗ України, у 2010 р. було ліквідовано кафедри військової підготовки в усіх вищих медичних навчальних закладах, окрім Харківського національного, Тернопільського та Запорізького державних медичних університетів, та опорних кафедр Української військово-медичної академії.

Фахівці сподіваються, що Міноборони сформує запит на необхідну кількість медичних працівників для військових потреб, Уряд виділить відповідне фінансування, а Міністерство охорони здоров’я зі свого боку забезпечить їх якісну підготовку.

 

версія для друку