українська російська англійська
Полтавські підприємства власними силами виготовляють захисні екрани для БТР
03.09.2014 | 16:46
ПРЕС-СЛУЖБА МІНІСТЕРСТВА ОБОРОНИ

Підприємці Полтавщини власними силами виготовляють захисні екрани для бронетранспортерів. Такі конструкції захищають бойову техніку від фугасів та кумулятивних пострілів з ручних гранатометів.

Ініціатором виготовлення захисних решіток на волонтерських засадах стало кременчуцьке публічне акціонерне товариство. Схему захисних екранів розробили інженери підприємства. Решітки підпалюють кумулятивний снаряд на відстані від броні, і таким чином він втрачає свою дію.

Зараз завершена обшивка сімох БТР. Роботи з обшивки одного БТР тривають приблизно 10-12 годин в залежності від його модифікації.

За словами громадського активіста, для виготовлення одного захисного екрану потрібно 195 метрів арматури та 105 метрів профільної труби. Вага захисту – 350 кілограмів, а витрати на його виготовлення становлять приблизно три тисячі гривень, що в десятки разів дешевше від аналогічних систем. Виконання робіт та доставку в зону АТО здійснюють волонтери.

Випробування захисних решіток здійснили військовослужбовці однієї з частин в Артемівську Донецької області. З шести пострілів з гранатомета РПГ-7 жоден не вразив броні бойової машини.

До благодійної справи вже долучилися понад десять підприємств з області та всієї України. Зокрема, ініціативу підтримали активісти Полтавського вентиляторного заводу. Загалом же активісти Полтавщини доставили в зону бойових дій 30 захисних екранів на бронетранспортерів, які чекають черги на встановлення на бойову техніку.

 

 

версія для друку