українська російська англійська
НКЦПФР пропонує внести зміни до ліцензування і провадження професійної діяльності на фондовому ринку
05.09.2014 | 10:06
Прес-служба Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) схвалила проект рішення «Про затвердження Змін до Порядку та умов видачі ліцензії на провадження професійної діяльності на фондовому ринку (ринку цінних паперів), переоформлення ліцензії, видачі дубліката та копії ліцензії» на своєму плановому засіданні 28 серпня 2014 року.

 «Регулятор рекомендує зміни через необхідність врегулювання окремих питань, які виникали у процесі застосування норм діючого регуляторного акта. Окрім того, сподіваємося, що це сприятиме подальшому розвитку прозорого, ліквідного та конкурентно-спроможного фондового ринку», - прокоментував Іраклій Барамія, заступник директора департаменту регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж НКЦПФР.

 Зазначимо, що Змінами визначено термін «опосередкована участь», уточнено норму щодо включення до державного реєстру фінансових установ тих учасників фондового ринку, які надають фінансові послуги на ринку цінних паперів, та норму щодо членства професійного учасника фондового ринку в ОПУ (об’єднанні професійних учасників) та/або у СРО (саморегулівній організації). Окрім цього, встановлено відповідні вимоги до осіб, на яких покладено ведення бухгалтерського обліку ліцензіата, й виключено вимогу про обов’язкове розроблення торговцем цінними паперами положення про внутрішній контроль та призначення контролера. До того ж, уточнено норму щодо обов’язку ліцензіата оприлюднювати до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на власному веб-сайті з опублікуванням у періодичному або неперіодичному виданні.

 Також запропонованими нововведеннями виключено обов’язкову вимогу на засвідчення документів юридичної особи печаткою й передбачено, що ліцензіат після змін у графіку роботи зобов’язаний протягом наступного робочого дня повідомити Комісію про такі зміни. Окрім того, змінами доповнено вимогу щодо подачі протягом п'ятнадцяти робочих днів  до Комісії інформації про веб-сайти ліцензіата.  Ці новації спрямовані на підвищення зручності клієнтів та інвесторів. Зокрема, змінами до Ліцензійних умов передбачено подовження терміну подачі документів у разі настання форс-мажорних обставин.

 Найближчим часом проект рішення буде оприлюднено на сайті НКЦПФР для публічного обговорення.

 

версія для друку