українська російська англійська
Повернення охоронного статусу київському велотреку надзвичайно важливе для збереження унікальної спортивної споруди 1913 р. - Євген Нищук
07.09.2014 | 15:19
Прес-служба Міністерства культури

Міністр культури України Євген Нищук взяв участь у толоці на столичному велотреку. Головою метою толоки, кажуть активісти – захисники Києва – було продемонструвати готовність громадськості до участі у реконструкціїї та поверненні  споруди Києву.

Нагадаємо, В 1998 році київський велотрек, як один з найстаріших у Європі був визнаний пам'яткою історії та архітектури і отримав охоронний номер 336. Втім, 27 серпня 2007 року Указом Міністерства Культури України № 983/0/16 цього статусу він був позбавлений. У березні 2009 спортивну споруду почали зносити у зв'язку з будівництвом житлового будинку поруч. За діловою угодою між київською владою та забудовником, що до 2005 гарантував будівництво у цьому ж місці нового сучасного велотреку, обурення громадськості вдалося зменшити. Втім, робота так і не розпочалась. Нині через суд частину велотреку вже повернули у власність міста, втім, інша частина ділянки досі знаходиться у приватній аренді.

«Це місце надзвичайно важливе для інфраструктури міста. Це європейська практика, де цінують активний родинний відпочинок, здоровий спосіб життя та розвиток дітей.  Позбавлення охоронного статусу цього велотреку було злочинним і нині ми, разом з Міністерством Молоді та спорту, КМДА та активістами працюємо разом щодо його повернення. Певен, що стосується так званої «бюрократичної тяганини» та роботи з документацією – ми зможемо швидко вирішити усі необхідні питання» - сказав Євген Нищук.

Готовність працювати разом у вирішенні цього питання висловили і у владі міста. Заступник голови КМДА Ганна Старостенко повідомила, що зараз Київ перебуває на етапі розірвання договору оренди з компанією-забудовником, оскільки та не виконала покладених на неї зобов’язань та заборгувала за оренду землі близько 1 мільйона гривень. Тож, на найближчих сесіях Київради буде розглянуте рішення про повернення столичного велотреку до комунальної власності міста.

Наразі до Міністерства культури України вже передано документи на повернення київському велотреку статусу пам’ятки архітектури. Це зможе забезпечити безпеку велотреку від незаконної руйнації та потенційної забудови та дозволить зберегти та відродити роботу унікальної спортивної споруди 1912-1913 рр..

 

версія для друку