українська російська англійська
Для нас важливо, аби моніторинг дотримання режиму припинення вогню був всебічним та об'єктивним, - Володимир Гройсман
08.09.2014 | 13:36
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ`ЄР-МІНІСТРА

Розширення географії перебування на Сході України моніторингової місії ОБСЄ та її посилення для здійснення всебічного спостереження за дотриманням сторонами конфлікту режиму припинення вогню обговорили на зустрічі Віце-прем`єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Володимир Гройсман, Міністр закордонних справ України Павло Клімкін,  Голова Спеціальної спостережної місії ОБСЄ в Україні Ертугруль Апакан та представники українських силових та військових відомств.

«Для нас вельми важливо зберегти режим припинення вогню – адже його дотримання кожної години рятує життя людей і дозволяє уникнути подальших руйнувань. Разом з тим для нас важливо, аби моніторинг, який дозволяє бачити реальну картину дотримання сторонами цього режиму, був об’єктивним і розповсюджувався на усі відповідні пункти», – зазначив Володимир Гройсман.

Він підкреслив, що зі свого боку Україна повністю виконує усі  домовленості та взяті на себе зобов’язання щодо дотримання режиму припинення вогню. Разом з тим протягом останніх трьох діб з боку бойовиків, згідно даних українських військових, було здійснено 45 обстрілів.

Ертугруль Апакан повідомив, що на сьогоднішній день в зоні конфлікту працює 60 представників моніторингової місії ОБСЄ, наразі кількість фахівців буде розширено.

«Ми зробимо все для того, щоб моніторинг був успішним. Наші представники будуть розміщені в гарячих місцях та всіх пунктах контакту сторін», – наголосив голова місії ОБСЄ.

Сторони наголосили на необхідності дотримання публічності процесу здійснення спостереження і обговорили плани щодо постійного інформування громадськості навколо реальної ситуації із функціонуванням режиму припинення вогню у зоні конфлікту.

 

версія для друку