українська російська англійська
В економіку Вінниччини з "тіні" повернуто близько 3 мільйонів гривень
09.09.2014 | 16:16
Вінницька ОДА

З початку цього року оперативники ГУ Міндоходів у Вінницькій області попередили витік більше 8,4 мільйона гривень з бюджету у вигляді незаконного відшкодування податку на додану вартість. Розкрадання бюджетних коштів здійснюється переважно через державні закупівлі і непрозорі тендерні процедури. Підрозділи боротьби із розкраданням бюджетних коштів за вісім місяців викрили 25 кримінальних правопорушень у цій сфері. Вже повернули до бюджету понад 662 тисячі гривень.

В рамках розслідування кримінальних правопорушень бюджету відшкодовано біля 3 мільйонів гривень – це гроші, повернуті з тіньового обігу.

Одним з основних джерел живлення тіньової економіки є ринок підакцизних товарів – алкоголю, тютюну, спирту. З реалізованої нелегальної продукції бюджет не отримує жодної гривні податків та зборів, однак страждає не лише казна, але й життя і здоров’я споживачів від вживання алкогольного сурогату. Більш ніж на 9,8 млн. грн. такої продукції у цьому році вже вилучили. Втім, відпрацювання триватимуть до повної ліквідації тіньового ринку підакцизної продукції.

 

 

версія для друку