українська російська англійська
Україна та представники китайського бізнесу розглядають можливість реалізації проекту з вирощування енергокультур
09.09.2014 | 17:30
Прес-служба Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження

Питання реалізації спільного проекту з вирощування енергетичних культур обговорили в ході зустрічі Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та директор Китайсько-європейського фонду Ліу Хуаньлінь. За словами директора Фонду, ряд китайських компаній зацікавлені в реалізації проекту з вирощування енергетичних культур. Більш того, є наміри й щодо виробництва пелет, теплової енергії та електроенергії за когенераційним принципом.

«Ми пропонуємо спільний пілотний проект у рамках державно-приватного партнерства. З нашого боку вже є потенційні інвестори та підрядчики. Проте, для реалізації проекту потрібно до 4 тисяч гектарів землі, і саме це є найбільшою проблемою», – сказав Ліу Хуаньлінь. Передбачається, що на початковому етапі, а саме вирощуванні енергетичних культур, проект працюватиме на лізинговій основі. Далі пропонується створення спільного підприємства. Загалом Ліу Хуаньлінь переконаний, що проект буде успішним і з часом його варто буде виставити на Гонконгську біржу для залучення додаткового капіталу.

В свою чергу, Голова Держенергоефективності висловив зацікавленість у проекті та зазначив, що розвиток альтернативних джерел енергії є пріоритетом Уряду. «Агентство максимально сприятиме просуванню цього проекту, але варто спочатку детально розглянути його економічну ефективність», сказав С.Савчук.

Загалом, сторони домовились, що найближчим часом Агентству та ряду зацікавлених міністерств і відомств буде офіційно передано техніко-економічне обґрунтування проекту, після чого може бути створена робоча група.

 

версія для друку